Biotechnologiczna spółka Scope Fluidics S.A. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW

Biotechnologiczna spółka Scope Fluidics S.A. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW

18 lutego spółka biotechnologiczna Scope Fluidics S.A. zadebiutowała na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Firma, która realizuje projekty w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia, przeszła na główny parkiet z NewConnect. „Sukcesami chcemy się dzielić z naszymi akcjonariuszami” – przekonywał podczas debiutu giełdowego Piotr Garstecki, prezes zarządu Scope Fluidics S.A.

„To 418 spółka notowana na warszawskiej giełdzie i jednocześnie 12. w sektorze biotechnologii – informowała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – Spółka zaczęła przygodę z giełdą w 2017 roku. I tam, bardzo ładnie dojrzewając, 20 stycznia weszła na główny parkiet GPW” – dodała.

Scope Fluidics od 2010 roku rozwija projekty technologiczne w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Koncepcja biznesowa spółki polega na realizacji innowacyjnych pomysłów w ramach tworzonych spółek celowych, które są kontrolowane przez Scope Fluidics S.A., aby efekty ich pracy sprzedać na rzecz globalnego podmiotu. 

Tak było w przypadku Curiosity Diagnostics Sp. z o.o., która prowadziła prace badawczo-rozwojowe nad metodami diagnostyki molekularnej (wykorzystującej technologię PCR) do szybkiego rozpoznawania chorób wywołanych przez bakterie i wirusy. W sierpnia ub. roku Scope Fluidics sprzedał 100 procent udziałów w Curiosity Diagnostics koncernowi Bio-Rad Laboratories Inc. za 100 mln dolarów oraz dodatkowo 70 mln dolarów w ramach realizacji celów określonych w umowie.

„Cieszymy się, że jesteśmy na głównym parkiecie GPW. Mamy bowiem ogromne możliwości. Wielu inwestorów pyta: co dalej? Chcemy prowadzić trudne projekty, to nas motywuje. Mają one na celu poprawę ludzkiego życia, jego ratowanie. Sukcesami zaś chcemy dzielić się z naszymi akcjonariuszami” – wyjaśniał Piotr Garstecki, prezes zarządu Scope Fluidics S.A.

Projekty koncentrują się na obszarach, które wykorzystują technologie mikroprzepływowe. Spółka opracowuje innowacyjne rozwiązania, które – począwszy od decyzji o uruchomieniu projektu – podlegają ciągłej weryfikacji technologicznej i biznesowej. 

Jak stwierdził Piotr Garstecki, „jakość tego, co robimy napawa nas dumą”. Prezes zarządu Scope Fluidics S.A. przekazał, że firmie zależy przede wszystkim na perfekcyjności projektów.

„Za tym stoi nasz największy kapitał, czyli ludzie. Bez zaangażowania wszystkich pracowników nie byłoby naszych sukcesów”- zaznaczył. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz