Martyna Wojciechowska: wiek, wzrost, waga, biografia

Martyna Wojciechowska urodziła się 28 września 1974 w Warszawie jako Marta Eliza Wojciechowska, to polska prezenterka telewizyjna, alpinistka, podróżniczka, dziennikarka, sportsmenka i pisarka. Prezenterka serialu Kobieta na krańcu świata, redaktor naczelna National Geographic Polska.

W wieku 19 lat rozpoczęła karierę jako prezenterka kultowego programu motoryzacyjnego „Automaniak” dla TVN . Prowadziła programy m.in. Big Brother, Mission Martyna, Kids with Class. Od września 2009 prowadzi cotygodniowy cykl Kobieta na krańcu świata. Jako dziennikarka pracowała dla takich magazynów jak Świat motocykli, Auto moto Playboy czy Voyage. W lutym 2007 została redaktorem naczelnym National Geographic Polska i National Geographic Traveler. Jest także redaktorem naczelnym polsko-angielskiego miesięcznika podróżniczego Kalejdoskop.

Martyna Wojciechowska: wiek

Ile lat ma Martyna Wojciechowska? Urodziła się 28 września 1974 roku, w 2022 roku skończyła 48 lat.

Martyna Wojciechowska: wzrost

Ile ma wzrostu Martyna Wojciechowska? Jest wysportowaną i wysoką kobietą 180cm

Martyna Wojciechowska: waga

Ile waży Martyna Wojciechowska? 75kg

Martyna Wojciechowska: media społecznościowe

Martyna Wojciechowska: instagram.com/martyna.world

Martyna Wojciechowska: facebook.com/martyna.world/

Martyna Wojciechowska: biografia, kariera

Wojciechowska ma córkę Marię (ur. 17 kwietnia 2008). Ojciec Marii, polski płetwonurek Jerzy Błaszczyk, który wówczas był w separacji z Martyną, zmarł w 2016 roku. W 2015 roku narosły plotki o możliwych problemach zdrowotnych Wojciechowskiej. Schudła około 20 kg, a media spekulowały, że ma chorobę tropikalną. Wojciechowska napisała oficjalne publiczne oświadczenie, w którym poprosiła media o uszanowanie jej prywatności. Nie podała nazwy choroby, ale zaprzeczyła pogłoskom, jakoby była to malaria.

We wrześniu 2016 roku na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wspomniała, że ​​miała poważny wypadek motocyklowy, w którym doznała złamania obojczyka. Tydzień później wróciła na plan „Kobiety na krańcu świata”, co spowodowało u niej dalsze komplikacje zdrowotne i musiała przejść kolejną operację. Nowy sezon trzeba było przełożyć. W październiku 2016 Wojciechowska ogłosiła, że ​​TVN zamierza emitować połowę sezonu, wykorzystując wszystkie odcinki, które udało jej się nagrać przed wypadkiem.

W sierpniu 2002 roku Wojciechowska rozpoczęła wyprawę na siedem najwyższych gór na Ziemi, zaczynając od Mont Blanc. 22 stycznia 2010 roku zdobyła swoją ostatnią górę, Mount Carstensz, stając się trzecią Polką, która tego dokonała i drugą, która dokonała tego w stylu Reinholda Messnera. Jej wyprawa została przedstawiona w 55-minutowym filmie dokumentalnym Korona Ziemi oraz dwóch książkach Przesuń horyzont i Misja Everest.

W 2004 roku podczas kręcenia jednego ze swoich programów „Misja Martyna” na Islandii uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jej przyjaciel i operator Rafał Łukaszewicz, a Wojciechowska złamała kręgosłup. Obiecała sobie, że się nie podda i po długiej terapii w maju 2006 roku wspięła się na Mount Everest. Wydarzenia zostały opisane w jej książce Przesuń horyzont.

W 2007 roku, kiedy była w trzecim miesiącu ciąży, zdobyła Elbrus. Kiedy jej córka miała 8 miesięcy, postanowiła pojechać na Antarktydę na szczyt Vinson Massif, najwyższej góry kontynentu. Na wysokości 4000 metrów ekspedycję zaskoczyła silna burza śnieżna, która doszczętnie zniszczyła namiot Wojciechowskiej. Przez dziesiątki godzin grupa była uwięziona w swoich namiotach przy temperaturze -30°C i bez jedzenia. Później wiele tabloidów krytykowało Wojciechowską za narażanie życia i bycie nieodpowiedzialną matką.

Dodaj komentarz