Majka Jeżowska: wiek, wzrost, waga, biografia

Majka Jeżowska, właściwie Maria Jeżowska, ur. 25 maja 1960 w Nowym Sączu, to polska piosenkarka, komponująca głównie piosenki dla dzieci. Odznaczona Orderem Uśmiechu, pełniła funkcję Ambasadora UNICEF w Polsce.

Majka Jeżowska: wiek

Ile lat ma Majka Jeżowska? Urodziła się 25 maja 1960 roku, w 2022 roku skończyła 62 lata.

Majka Jeżowska: wzrost

Ile ma wzrostu Majka Jeżowska? Brak informacji

Majka Jeżowska: waga

Ile waży Majka Jeżowska? Brak informacji

Majka Jeżowska: media społecznościowe

Majka Jeżowska: instagram.com/majka_jezowska_/

Majka Jeżowska: facebook.com/majkajezowska/

Majka Jeżowska: biografia, kariera

Majka Jeżowska ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem Krystyny ​​Prońko. W 1978 roku zdobyła nagrodę na festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a w 1979  roku została ponownie nagrodzona na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę „Nutka w nutkę”. Rok później jej piosenka „Reggae o pierwszych wynalazcach” zajęła trzecie miejsce na festiwalu w Opolu. W 1981 roku wydała swój debiutancki album „Jadę w świat”, na którym oprócz znanych już utworów znalazły się kolejne przeboje „Od rana mam dobry humor” i „Najpiękniejsza w klasie”. Następnie piosenkarka wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie wyszła za mąż w 1982 roku. Była członkiem grupy rockowej Heat N Serve, z którą w 1984 roku nagrała hit który nie odniósł zbytniej popularności „Rats on a Budget”.

Równolegle Jeżowska kontynuowała karierę muzyczną w Polsce, gdzie odniosła sukces piosenkami „Papierowy człowiek” i „Mały Piccolo” w 1985 roku. W tym samym roku jej piosenka „A ja wolę moją mamę”, oparta na wierszu dla dzieci autorstwa Agnieszki Osieckiej, stał się radiowym hitem, a piosenkarka wydała w 1986 roku album o tym samym tytule. Składał się on w całości z piosenek dla dzieci ale odniósł skromny sukces. W 1987 roku ukazała się jej druga popowa płyta dla dorosłych Wibracje. Na festiwalu w Opolu w 1988 roku zdobyła pierwszą nagrodę za piosenkę „Odkąd zjawił się Edek” oraz nagrodę specjalną na tym samym festiwalu w 1991 roku za „Za daleko do Chicago”. W 1993 roku jej piosenka „Kolor serca” promowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy .

W 1994 roku, po powrocie na stałe do Polski, założyła własną wytwórnię płytową JaMajka Music i wydała kolejny album z muzyką dla dzieci pt. Kolorowe dzieci, a następnie album z polskimi kolędami „Zimowe obrazki” w 1995 roku i „Kochaj czworonogi” w 1997r. Majka Jeżowska została uhonorowana odznaczeniem Orderu Uśmiechu i jest Ambasadorem Dobrej Woli w UNICEF.

– „WOLĘ BYĆ CAŁKIEM SAMA, NIŻ NA WIECZNĄ ZIMĘ BYĆ SKAZANA” – tak w 2022 roku Majka promuje swój najnowszy utwór zatytułowany „Skazana”, do którego napisała słowa przy współpracy z Leną Romul, a muzykę do piosenki skomponowała wraz z Łukaszem Stępniewiczem. Tło i przekaz utworu, jak przyznała artystka, jest wyrazem jej duchowej odbudowy po niepowodzeniach życiowych.

Dodaj komentarz