Hanna Śleszyńska: wiek, wzrost, waga, życiorys

Hanna Śleszyńska: wiek, wzrost, waga, życiorys

Hanna Śleszyńska urodziła się 11 kwietnia 1959 roku w Warszawie, jest polską aktorką.
Hanna Śleszyńska ukończyła studia aktorskie w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 1982 roku. Następnie przez kilka lat występowała w teatrze. Zadebiutowała w filmie z 1981 roku w reżyserii Krzysztofa Nowaka telewizyjną komedią „Lek przestrzeni”, u boku Zbigniewa Buczkowskiego i Jerzego Zygmunta Nowaka.

Hanna Śleszyńska: wiek

Ile lat ma Hanna Śleszyńska? w 2023 roku skończyła 64 lata

Hanna Śleszyńska: wzrost

Ile ma wzrostu Hanna Śleszyńska? brak informacji

Hanna Śleszyńska: waga

Ile waży Hanna Śleszyńska? brak informacji

Hanna Śleszyńska: media społecznościowe

Hanna Śleszyńska: instagram.com/hanna_sleszynska_official/

Hanna Śleszyńska: facebook.com/hannasleszynskaofficial/

Hanna Śleszyńska: biografia, kariera

Karierę zawodową rozpoczęła od występów w teatrach stołecznych. Zadebiutowała w sztuce Bertolta Brechta „Niebo zawiedzionych” w Teatrze Ateneum w Warszawie. Następnie grała w Teatrze Komedia, Teatrze Nowym, Teatrze Rampa, Teatrze Dramatycznym, Teatrze Syrena, Teatrze 6. piętro i Teatrze Kwadrat. W 1991 roku zdobyła pierwszą nagrodę na XII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a w 2013 roku dołączyła do zespołu kabaretowego „Tercet, czyli Kwartet”. W 2005 roku wzięła udział w programie rozrywkowym TVN Taniec z gwiazdami. W 2021 roku została członkinią kabaretu PanDemon.

Śleszyńska jest również znana z ról serialowych, takich jak gosposia Jadzia w „Rodzinie zastępczej”, siostra Eugenia Basen w „Daleko od noszy” i pani Irenka w „O mnie się nie martw”. W 2009 roku pojawiła się w książce Marzanny Graff „Odnaleźć dobro”.

Hanna Śleszyńska ma syna Mikołaja z małżeństwa z Wojciechem Magnuskim oraz syna Jakuba z nieformalnego związku z aktorem Piotrem Gąsowskim. W latach 2005–2019 była związana z Jackiem Brzoską, przedsiębiorcą i byłym łyżwiarzem.

W swojej filmografii ma wiele ról filmowych, w tym „Lęk przestrzeni”, „Kawalerskie życie na obczyźnie”, „Bar Atlantic” i „Boża podszewka”. W latach 2001–2009 grała gospodynię Jadzię w popularnym serialu „Rodzina zastępcza”, a także pojawiła się jako siostra Eugenia Basen w serialu „Daleko od noszy” w latach 2003–2009.

Hanna Śleszyńska to jedna z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorek w Polsce, z bogatym dorobkiem artystycznym. Jej talenty aktorskie i muzyczne zapewniają jej dalsze sukcesy w branży rozrywkowej.

W 2021 roku, Hanna Śleszyńska dołączyła do kabaretu PanDemon, który tworzą również m.in. Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Piasecki i Marcin Sosnowski. Wraz z zespołem, aktorka bierze udział w różnego rodzaju wydarzeniach i spektaklach kabaretowych.

Śleszyńska to również aktywna działaczka społeczna i charytatywna. W 2016 roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, była wolontariuszką, zbierającą pieniądze na rzecz szpitali dziecięcych. W 2018 roku została ambasadorką WOŚP i współorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz szpitali dziecięcych.

Hanna Śleszyńska to znana i ceniona polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Od lat cieszy się uznaniem widzów za sprawą swojego talentu aktorskiego oraz charakterystycznego, ekspresyjnego stylu gry. Jest również aktywną działaczką charytatywną i społeczną, co dodatkowo zwiększa jej popularność i szacunek w oczach publiczności.

Fot.: Paweł Matyka https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Pawe%C5%82_Matyka

Dodaj komentarz