Krzysztof Krawczyk: wiek, wzrost, waga, biografia

Krzysztof Krawczyk, urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Zmarł dnia 5 kwietnia 2021 r w Łodzi, był popularnym piosenkarzem i autorem tekstów znanych polskich przebojów. W latach 1963-1973  iw 1976 Krzysztof Krawczyk znany jest jako wokalista bardzo popularnego zespołu Trubadurzy, a od 1973 jako artysta solowy. Odniósł wiele sukcesów. Jego popularność zaowocowała licznymi trasami koncertowymi po Europie i na świecie oraz przyznanymi mu nagrodami i wyróżnieniami w kraju i za granicą. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty w różnych gatunkach muzycznych, pop, rytm & blues, swing, soul, jazz, rock’n’roll, country, tango, kolędy i pieśni religijne, taniec, folk, funky, reggae, muzyka gypsy itp.

Krzysztof Krawczyk wiek

Ile lat ma Krzysztof Krawczyk ? W 2022 roku skończyłby 75 lat

Krzysztof Krawczyk wzrost

Ile wzrostu ma Krzysztof Krawczyk ? Około 185 cm wzrostu

Krzysztof Krawczyk waga

Ile waży Krzysztof Krawczyk ? Ostatnie informacje, które sam ujawnił, że musi zejść ze 118kg do 90kg.

Krzysztof Krawczyk media społecznościowe

Krzysztof Krawczyk : instagram.com/krzysztofkrawczyk_official/

Krzysztof Krawczyk : facebook.com/KrzysztofKrawczykOFFICIAL/

Krzysztof Krawczyk biografia, kariera

Jego piosenki były coverowane przez wielu innych wykonawców i grup, m.in: T.Love, Aleksandra Szwed, Robert Janowski, Mariusz Kalaga, Maciej Maleńczuk, Robert Rozmus, Stachursky, Piotr Gąsowski, Michał Milowicz, Robert Moskwa, Janusz Józefowicz, Natasza Urbańska, Krzysztof Hanke, Krzysztof Responde , Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski i Sławomir Zapała.

W październik 2020 r ze względów zdrowotnych i trwającej pandemii Covid-19 całkowicie zawiesił działalność publiczną zespołu Krzysztof Krawczyk Family towarzyszący mu podczas koncertów. Zmarł dwa dni po wyjściu ze szpitala, w którym leczono go z powodu Covid-19, jego organizm był zbyt osłabiony walką z innymi chorobami współistniejącymi.

W 1953 wstąpił do szkoły muzycznej w Poznaniu, w 1956 przeniósł się z rodziną do Łodzi, gdzie kontynuował naukę. W związku ze śmiercią ojca nie otrzymał pełnego wykształcenia muzycznego.

W 1963 wraz z M. Lichtmanem, S. Kowalewskim, E. Kżeminskim i B. Borkowskim stworzył polski zespół beatowy Trubadurzy, do 1973 był wokalistą zespołu. Z zespołem „Trubadurzy” występował na wielu festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu, koncertował za granicą, w byłym NRD, ZSRR, Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, Jugosławii, Bułgarii, Mongolii, itp.

Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę na festiwalu w Opolu za udany debiut oraz piosenkę „Przyjedź mamo na przysięgę”. Zdobywca 5 złotych i 9 platynowych płyt.

Następnie kontynuował karierę solową. W 1981 przeniósł się do USA. Tam leczył się z uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Po powrocie do Polski w połowie lat 80 przeszedł operację gardła i przez rok mieszkał w Kołobrzegu, gdzie udało mu się odzyskać głos.

W 1988 roku podczas podróży samochodem z rodziną zasnął za kierownicą. W efekcie trafił do szpitala z licznymi obrażeniami, które wymagały wielomiesięcznej terapii. W latach 90. ponownie wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W 1994 roku ponownie wrócił do ojczyzny.

W 2000 roku Krzysztof Krawczyk śpiewał dla Papieża Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Watykanie .

Zmarł 5 kwietnia 2021 roku, kilka dni po opuszczeniu szpitala, w którym przebywał z powodu COVID-19.

Dodaj komentarz