Tomasz Lis: wiek, waga, wzrost, biografia

Tomasz Rafał Lis, urodzony 6 marca 1966 w Zielonej Górze, jest dziennikarzem polskim znanym w szczególności z prowadzenia programów na przemian dla Telewizji Polskiej (TVP) oraz głównych kanałów komercyjnych TVN i Polsat. W prasie drukowanej jest kolejno redaktorem naczelnym tygodników Wprost (2010-2012), a od 2012 Newsweeka (edycja polska). Jest współzałożycielem i współwłaścicielem serwisu NaTemat.pl.

Tomasz Lis wiek

Ile lat ma Tomasz Lis ? W 2022 roku skończył 56 lat

Tomasz Lis wzrost

Ile wzrostu ma Tomasz Lis ? To wysoki facet 187 cm wzrostu

Tomasz Lis waga

Ile waży Tomasz Lis ? Brak informacji.

Tomasz Lis media społecznościowe

Tomasz Lis : instagram.com/tomaszlis_official/

Tomasz Lis : facebook.com/TomaszLis.Fanpage/

Tomasz Lis biografia, kariera

Tomasz Lis rozpoczyna pracę nad 3 maja 1990 dla Telewizji Polskiej (TVP) po zaliczeniu konkursu jeszcze jako student czwartego roku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Szybko został głównym korespondentem parlamentarnym wiadomości telewizyjnych. W 1992 wyjechał na dziewięć miesięcy na stypendium na Uniwersytet Loyola w Nowym Orleanie. Był wówczas korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych w latach 1994-1997. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych odszedł z telewizji publicznej do nowo powstałej stacji TVN.

Prowadził program Fakty, główny program informacyjny TVN . Po sukcesie jesienią 2003 roku jego książki „Co z tą Polską?”, której nakład przekracza 100 tysięcy egzemplarzy, wielu widzi w nim kandydata zdolnego wygrać wybory prezydenckie w Polsce z populistą Andrzejem Lepperem czy urzędującą pierwszą damą Jolantą Kwaśniewską. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków, a następnie zwolniony przez kierownictwo TVN za „niewywiązywanie się ze zobowiązań umownych”.

1 września 2004  został dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Polsat. Założył wraz z Hanną Smoktunowicz program Wydarzenia, a także program Co z tą Polską?. 19 września 2007 prezes Polsatu Zygmunt Solorz-Żak zwalnia go z prezentacji programu Wydarzenia a Tomasz Lis postanawia natychmiast opuścić stację.

Tomasz Lis łączy siły z portalem Gazeta.pl, by kontynuować swój program Co z tą Polską? z nieco zmienionym tytułem, do końca 2007 roku.

Tomasz Lis został następnie doradcą zarządu polskiego oddziału szwajcarskiej grupy prasowej Edipress i wznowił współpracę z telewizją publiczną, tworząc i produkując program Tomasz Lis na żywo.

Od maja 2010 do lutego 2012 3 jest redaktorem tygodnika Wprost. Następnie objął stanowisko redaktora polskiej wersji Newsweeka. Regularnie uczestniczy w audycjach radia TOK FM, gdzie przedstawiciele różnych redakcji dyskutują o bieżących wydarzeniach.

Tomasz Lis trzykrotnie otrzymał tytuł Dziennikarza Roku Grand Press w latach 1999, 2007 i 2009. Otrzymał też dziewięć Wiktorów

Tomasz Lis jest regularnie piętnowany przez zwolenników populistycznego PiS i prasę konserwatywną jako nieobiektywny i zbyt bliski PO lub lewicy. Został za to „ukoronowany” parodystycznymi nagrodami, w tym Hieną Roku w 2013 (nominacja) i 2015 (nagroda). Postawiono mu w szczególności zarzuty (maj 2015) nieprzestrzeganie jednej z podstawowych zasad pracy dziennikarskiej, weryfikacji źródeł.

Tomasz Lis ożenił się z Kingą Rusin w czerwcu 1994 roku. Para rozwiodła się 27 czerwca 2009. Mają dwie córki: Polę (ur. 1996) i Igę (ur. 2000). W 2007 roku ożenił się ze znaną polską dziennikarką Hanną Smoktunowicz ale i tym razem małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Dodaj komentarz