Maciej Stuhr: wiek, wzrost, waga, biografia

Maciej Stuhr: wiek, wzrost, waga, biografia

Maciej Jerzy Stuhr urodził się 23 czerwca 1975 roku w Krakowie, jest synem Jerzego Stuhra. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończył w 1999 roku. Jednak aktorskie korzenie popchnęły go w kierunku zawodu ojca. Rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, aby zostać zawodowym aktorem, zaraz po ukończeniu studiów psychologicznych. Uczęszczając do szkoły, grał w filmach i sztukach teatralnych. Edukację ukończył w 2004 roku. Maciej Stuhr debiutował u boku swojego ojca jako dziecko w Dekalogu Dziesiątki Kieślowskiego.

Maciej Stuhr wiek

Ile lat ma Maciej Stuhr ? W 2022 roku skończył 47 lat

Maciej Stuhr wzrost

Ile wzrostu ma Maciej Stuhr ? 178cm

Maciej Stuhr waga

Ile waży Maciej Stuhr ? Brak informacji.

Maciej Stuhr media społecznościowe

Maciej Stuhr : instagram.com/maciej_stuhr/

Maciej Stuhr : facebook.com/MaciekStuhr/

Maciej Stuhr biografia, kariera

Żona Macieja, Samanta, jest aktorką-amatorką. W 2001 roku zagrali razem we Wszystkich Świętych, filmie zrealizowanym dla Telewizji Polskiej w ramach cyklu „Święta Polskie” . Mają córkę Matyldę.

Maciej Stuhr był współzałożycielem zespołu kabaretowego „Po żarcie” odnoszącego sukcesy w latach (1995-1999), którego większość tekstów pochodziła od niego. Po ukończeniu studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie Maciej Stuhr przeniósł się wreszcie do PWST, także w Krakowie. W tym okresie był już zaangażowany w różne filmy i produkcje telewizyjne – rola „Hipolita Wielosławskiego” w Wczesnej Wiośnie, adaptacji powieści Stefana Żeromskiego o tym samym tytule, przyniosła mu nominację do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy.

Maciej Stuhr, który pracuje również jako aktor teatralny w Warszawskim Teatrze Dramatycznym, poprowadził zarówno galę wręczenia nagród XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wraz z prezenterką telewizyjną Grażyną Torbicką) oraz Europejskie Nagrody Filmowe 2006 w Warszawie (wraz z francuską aktorką Sophie Marceau). Moderował również Europejskie Nagrody Filmowe 2016 we Wrocławi .

Jako aktor-amator Maciej Stuhr zaczął grać w filmach jeszcze przed wstąpieniem do Szkoły Teatralnej. Pierwszy film, w którym wystąpił, Dekalog X Krzysztofa Kieślowskiego, został wysoko oceniony przez krytyków. Następnie zaangażował się w film swojego ojca Historie miłosne z 1997 roku, w którym wcielił się w rolę studenta psychologii.

Pierwsze aktorskie sukcesy odniósł w filmach Chłopaki nie płaczą w reżyserii Olafa Lubaszenki oraz Fuks Macieja Dutkiewicza, znanego aktora. Odznaczył się też bardzo dobrą grą aktorską w adaptacji Początku wiosny, powieści Stefana Żeromskiego. Za tę rolę otrzymał nominację do Orłów, bardzo ważnej nagrody w świecie polskiego kina.

Potem role mnożą się dość szybko. Coraz częściej gra z gwiazdami polskiego kina, takimi jak Jerzy Trela, Jan Nowicki, Piotr Adamczyk czy Borys Szyc. Niemal każdy film, w którym zagrał Maciej Stuhr, był wielkim hitem zaraz po wejściu na duży ekran.

Dobór filmów, które realizuje, pokazuje, że nie chce ograniczać się do jednego rodzaju roli. Macieja Stuhra można zobaczyć w komediach takich jak Testosteron i w innych filmach jak Powrót Julii, w dramatach jak 33 sceny z życia, a nawet w filmach akcji typu Mistyfikacja, którego premiera w Polsce miała miejsce w lutym 2010 roku.

Maciej Stuhr jest bardzo często zapraszany na różnego rodzaju pokazy czy gale jako prowadzący. Jego żarty są zarówno dyskretne, jak i surowe, rozśmieszają wszystkich bez wyjątku. Pokazy z jego udziałem gwarantują pełnię satysfakcji.

Z drugiej strony twórcy kreskówek często zapraszają Macieja Stuhra do nagrań dubbingowych. Tym samym użyczył głosu wielu bohaterom filmów animowanych, takim jak: Barry Bee Benson w Funny Bee ( Film o pszczołach ), Trendix w Asterix i Wikingowie, Kurczak Mały itp.

Aktor śpiewa też kilka przebojów w filmach tj. Fuks czy Krugerandy.

Fot.: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Sicherlich

Dodaj komentarz