Piotr Kraśko: wiek, waga, wzrost, biografia

Piotr Kraśko urodził się 11 lipca 1971 w Warszawie, jest dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Pracował w Telewizji Publicznej TVP w latach 1991-2016 (m.in. jako korespondent zagraniczny), a od 2016 roku w grupie komercyjnej TVN.

Piotr Kraśko: wiek

Ile lat ma Piotr Kraśko? Urodził się 11 lipca 1971 roku, w 2023 roku skończy 52 lata.

Piotr Kraśko: wzrost

Ile ma wzrostu Piotr Kraśko? 187cm.

Piotr Kraśko: waga

Ile waży Piotr Kraśko? Brak informacji.

Piotr Kraśko: media społecznościowe

Piotr Kraśko: instagram.com/p_krasko/

Piotr Kraśko: twitter.com/pkrasko

Piotr Kraśko: biografia

Piotr Kraśko jest synem producentki filmowej Barbary Pietkiewicz i dziennikarza, reżysera i scenarzysty Tadeusza Kraśko, oraz wnukiem Wincentego Kraśko, posła na Sejm PRL w latach 1957-1976. Po ukończeniu szkoły w warszawskim Liceum im. Klementyny-Hoffmana, studiował teatrologię w PWST im. Aleksandra-Zelwerowicza. Pisał w prasie studenckiej przed dołączeniem do TVP, gdzie prowadził różne programy telewizyjne.

W latach 2003-2008 był kolejno korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Był wówczas korespondentem specjalnym wielu wydarzeń, a zwłaszcza towarzyszył kilku podróżom Papieża Jana Pawła II. Został jednym z prezenterów, a następnie redaktorem głównego wydania telewizyjnych Wiadomości. Został usunięty z telewizji publicznej w 2016 roku, po parlamentarnym zwycięstwie partii Jarosława  Kaczyńskiego.

Został zwerbowany przez prywatną grupę TVN i prowadził kilka programów w kanałach TVN24 , TVN24 BiS i TVN. Prowadzi również cotygodniowy program w radiu informacyjnym Tok FM.

Piotr Kraśko ożenił się z hodowczynią koni Karoliną Ferenstein, z którą ma dwóch synów Konstantego (ur. 2007) i Aleksandra (ur. 2009) oraz córkę Larę (ur. 2016). .

Dodaj komentarz