Nicola Zalewski: wiek, waga, wzrost, biografia

Nicola Zalewski, urodził się 23 stycznia 2002 roku w Tivoli we Włoszech, jest polskim piłkarzem grającym w AS Roma.
Zalewski urodził się w Tivoli w rodzinie Polaków i dorastał w miejscowości Poli, małej wiosce w prowincji Rzymu. Jego rodzice pochodzą z Łomży w Polsce, jego ojciec, Krzysztof Zalewski, uciekł z komunistycznej Polski i odbył służbę wojskową w 1989 roku, aby wstąpić do rzymskiej metropolii, podczas gdy Polak stoi przede wszystkim na czele Stolicy Apostolskiej.

Nicola Zalewski: wiek

Ile lat ma Nicola Zalewski? W 2022 roku skończył 20 lat

Nicola Zalewski: wzrost

Ile wzrostu ma Nicola Zalewski? 175 cm wzrostu

Nicola Zalewski: waga

Ile waży Nicola Zalewski? 68kg

Nicola Zalewski: media społecznościowe

Nicola Zalewski : instagram.com/nico_zale/

Nicola Zalewski : facebook.com/people/Nicola-Zalewski/100068268079555/

Nicola Zalewski: biografia, kariera

Ze względu na swoje pochodzenie Nicola Zalewski ma podwójne obywatelstwo włosko – polskie

Zalewski zaczął grać w piłkę nożną w wieku 6 lat w Nuova Spes de Poli, zanim trafił do ASD Atletico Zagarolo, gdzie pozostał tylko rok, zanim został zauważony przez stołeczny klub.

W rzeczywistości w 2011 roku skontaktował się z nim bezpośrednio Bruno Conti i dołączył do centrum treningowego AS Roma, później przeniósł się nawet do Trigorii we Włoszech, gdzie drużyna primavera rozgrywa swoje mecze.

Już genialny w drużynie młodzieżowej, miał kilka występów na ławce rezerwowych w Serii A i Lidze Europy w sezonie 2020-21, jednak jego sezon był utrudniony przez covid, na który cierpiał pod koniec listopada 2021 roku.

Nicola Zalewski debiutuje w giallorossich barwach 6 maja 2021 roku w półfinale Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United, zastępując Pedro w 76 minucie i strzelając pierwszego gola 7 minut później. Nawet jeśli pierszeństwo tego gola po raz drugi przypisuje się Alexowi Tellesowi, który odbija strzał Zalewskiego do bramki samobójczej, Zalewski rzeczywiście jest jednym z bohaterów tego zwycięstwa, 3:2 na Olimpico, obok innych młodych zawodników, takich jak Ebrima Darboe, nie pozwalając jednak swojej drużynie zakwalifikować się do finału, po ciężkiej porażce 6:2 w pierwszym meczu.

Będąc w stanie reprezentować zarówno Włochy, jak i Polskę, Zalewski po raz pierwszy zetknął się z polską selekcją z drużynami młodzieżowymi, został zauważony w 2017 roku przez Zbigniewa Bońka, prezesa polskiej federacji i byłego zawodnika Romy.

Z reprezentacją Polski mając lat 17 strzelił dwa gole w eliminacjach do Mistrzostw Europy przeciwko Finlandii i Portugalii.

Z kadrą Polski w wieku 20 lat brał udział w Mistrzostwach Świata 2019 rozgrywanych w Polsce. Wystartował i asystował w wygranym 5:0 meczu z Tahiti. To jego jedyny mecz na tym mundialu. Polska przegrała w 1/8 finału z Włochami.

Nicola Zalewski 16 sierpnia 2021 roku swoje pierwsze powołanie do seniorskiej kadry narodowej otrzymał przy okazji kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022. Debiutował z Polakami we wrześniu a następnie, grając w ostatnich minutach meczu, wygrał wyjazdowe spotkanie z San Marino 7:1, wykorzystując już pierwsze decydujące podanie przy ostatniej bramce swojej drużyny.

Nicola Zalewski 10 listopada 2022 roku został wybrany przez Czesława Michniewicza do udziału w mundialu 2022.

Jako zawodnik zdecydowanie atakujący, jest w stanie grać tyle samo na skrzydłach, co w roli ofensywnego pomocnika czy drugiego napastnika. Praworęczny, ma profil dryblera, nie waha się trzymać piłki, umiejętnie operuje na małej przestrzeni i na polu przeciwnika.

Nicola Zalewski powołując się na Tottiego wśród swoich idoli, nosi swój numer „10” primavera z Romą.

Dodaj komentarz