Edyta Herbuś: wiek, waga, wzrost, biografia

Edyta Herbuś urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach, to polska tancerka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, aktorka teatralna i filmowa.

Edyta Herbuś tańczy od dziewiątego roku życia, kiedy zaczęła uczęszczać do szkoły tańca Step by Step w Kielcach. Obecnie jest trzykrotną mistrzynią Polski, najwyższej klasy międzynarodowej w tańcach latynoamerykańskich, finalistką mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym. Wraz z Marcinem Mroczkiem została zwyciężczynią Konkursu Piosenki Eurowizji 2008 w Glasgow, zdobywając 154 punkty, pokonując o 33 punkty rywalki z Rosji. W 2010 wraz z Tomaszem Barańskim otworzyła szkołę tańca w Otwocku.

Edyta Herbuś wiek

Ile lat ma Edyta Herbuś ? W 2022 roku skończyła 41 lat

Edyta Herbuś wzrost

Ile wzrostu ma Edyta Herbuś ? 158 cm wzrostu

Edyta Herbuś waga

Ile waży Edyta Herbuś ? 46kg

Edyta Herbuś media społecznościowe

Edyta Herbuś : instagram.com/edytaherbus/

Edyta Herbuś : facebook.com/e.herbus/

Edyta Herbuś biografia, kariera

Edyta Herbuś krajową sławę zdobyła w latach 2005-2006, kiedy wzięła udział w dwóch sezonach polskiej wersji programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami, a następnie została prowadzącą popularnego w Polsce programu W rytmie MTV. W ciągu kilku miesięcy wszyscy zaczęli prosić ją o autografy i możliwość zrobienia sobie z nią zdjęcia. Ukończyła dwuletni kurs charakteryzacji teatralnej i filmowej. Studiowała aktorstwo u Bernarda Hillera, najpierw w Domu Kultury w Łodzi, a następnie w Hollywood. Zagrała kilka ról w filmach i serialach telewizyjnych, dubbingowała kreskówki „Urmel the Dinosaur” i „Snow White and the Seven Dwarfs”. W 2008 roku zdecydowanie odrzuciła główną rolę w amerykańskim serialu Seks w wielkim mieście, gdy tylko dowiedziała się, że zgodnie ze scenariuszem będzie musiała wystąpić nago pod prysznicem. Jednak wkrótce potem Herbuś rozebrała się w rosyjskim filmie „Wolf Messing: Who Seen Through Time”, gdzie wcieliła się w rolę Rosjanki niemieckiego pochodzenia, która miała romans z głównym bohaterem. Chociaż sama aktorka uważa tę rolę za bardzo ważne doświadczenie w swojej karierze, polskie media i internauci skrytykowali udział Herbuś w rosyjskiej  produkcji.

Edyta Herbuś bierze udział w konkursach piękności, a jej zdjęcia często pojawiają się na okładkach popularnych polskich magazynów. W 2004 roku zdobyła tytuł Wicemiss polskiej wersji konkursu Miss Hawaiian Tropic, a w 2012 została nominowana do nagrody Viva! Według sondaży jest jedną z trzech najbardziej popularnych kobiet w Polsce.

Edyta Herbuś urodziła się w Polsce w 1981 roku jako córka Zdzisława i Otylii Herbuś. Dorastała wraz z dwoma braćmi Michałem i Rafałem w Kielcach. Karierę tancerki rozpoczęła w wieku dziewięciu lat. Specjalizowała się w tańcu latynoamerykańskim, była finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Tańcu Współczesnym z różnymi partnerami. Kilkakrotnie brała udział w polskiej edycji Tańca z Gwiazdami . W 2008 roku wraz z aktorem Marcinem Mroczkiem wygrała drugi Konkurs Tańca Eurowizji . Poprzez występy w różnych programach telewizyjnych, takich jak World of Dance Polska, dała się poznać szerokiej publiczności. W 2010 roku, z polskim tancerzem Tomaszem Barańskim, otworzyła szkołę tańca w Otwocku. Edytę Herbuś można zobaczyć w różnych teledyskach jako tancerkę. Jest również aktywna jako aktorka, głównie w mniejszych rolach drugoplanowych.

Po zerwaniu z Maciejem Kawulskim, założycielem i współwłaścicielem największej w Polsce organizacji MMA KSW, związała się z aktorem Bogusławem Kaczmarczykiem. Nieprzychylną reakcję polskich mediów spowodował długi romans Edyty Herbuś z reżyserem Mariuszem Trelińskim.

Dodaj komentarz