Jolanta Kwaśniewska: wiek, wzrost, waga, biografia

Jolanta Kwaśniewska urodziła się 3 czerwca 1955 w Gdańsku, jest polską prawniczką i żoną byłego Prezydenta RP – Aleksandra Kwaśniewskiego. Zawsze była przedstawiana jako Pierwsza Dama RP (23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005).

Jolanta Kwaśniewska: wiek

Ile lat ma Jolanta Kwaśniewska? Urodziła się 3 czerwca 1955 roku, w 2023 roku skończy 67 lat.

Jolanta Kwaśniewska: wzrost

Ile ma wzrostu Jolanta Kwaśniewska? Brak informacji.

Jolanta Kwaśniewska: waga

Ile waży Jolanta Kwaśniewska? Brak informacji.

Jolanta Kwaśniewska: media społecznościowe

Jolanta Kwaśniewska: instagram.com/explore/tags/jolantakwasniewska/

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej: facebook.com/fundacjapbb/

Jolanta Kwaśniewska: biografia

Podczas studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim poznała Aleksandra Kwaśniewskiego, którego poślubiła w 1979 roku. Z tego małżeństwa urodziła się córka Aleksandra.

19 listopada 1995 Aleksander Kwaśniewski został wybrany na prezydenta RP wbrew wszelkim przeciwnościom ustępującej głowy państwa Lecha Wałęsy, zdobywając 51,7% głosów. Jolanta Kwaśniewska wchodzi do Pałacu Koniecpolskich jako Pierwsza Dama RP. Bardzo zaangażowana w działalność charytatywną, oddaje swój rozgłos jako żona prezydenta udzielając się w kilku stowarzyszeniach.

Latem 2003 roku pojawiły się pogłoski o możliwej kandydaturze Jolanty Kwaśniewskiej w wyborach prezydenckich. Jesienią 2005 roku, niektóre sondaże dawały jej nawet blisko 30% głosów, ale Pierwsza Dama temu zaprzeczyła. Mimo to włączyła się w debatę polityczną, dając do zrozumienia, że ​​poprze kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza na prezydenta RP, Cimoszewicz ostatecznie zrezygnował ze swojej kandydatury.

Była gospodarzem programu Lekcja stylu, na antenie polskiej telewizji dla kobiet TVN Style.

Dodaj komentarz