Ewa Farna: wiek, waga, wzrost, biografia

Ewa Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 w Trzyńcu, to popularna piosenkarka, modelka i aktorka, polska pochodząca z Czech (należy do polskiej mniejszości w Czechach). Śpiewa w języku czeskim i polskim. Ewa Farna pochodzi z patriotycznej polskiej rodziny ze wsi Wędrynia na Zaolziu. Jej ojciec Tadeusz jest muzykiem w polskich regionalnych zespołach folklorystycznych. Farna ma podwójne polsko-czeskie obywatelstwo, choć wielokrotnie powtarzała, że ​​czuje się „dumną Polką”. Aktywnie działa na rzecz praw mniejszości polskiej w Czechach, często współpracując z Kongresem Polaków w Czechach.

Ewa Farna: wiek

Ile lat ma Ewa Farna? Urodziła się 12 sierpnia 1993 roku, w 2022 roku skończyła 29 lat.

Ewa Farna: wzrost

Ile ma wzrostu Ewa Farna? 165cm

Ewa Farna: waga

Ile waży Ewa Farna? ok. 66kg

Ewa Farna: media społecznościowe

Ewa Farna: instagram.com/ewa_farna93/

Ewa Farna: facebook.com/ewafarna/

Ewa Farna: biografia, kariera

Ewa Farna urodziła się w polskiej rodzinie mieszkającej we wsi Wędrynia, niedaleko Trzyńca w Czechach. Uczęszczała do polskiej szkoły podstawowej, przez pięć lat do szkoły artystycznej i polskiego liceum w Czeskim Cieszynie. Uczęszczała również do szkoły tańca i nauczyła się grać na pianinie. Farna po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę po zwycięstwie w lokalnych konkursach talentów w Czechach i Polsce w 2004 i 2005 roku. Po spotkaniu z producentem Leškiem Wronką wydała swój debiutancki album „Czy kiedykolwiek mnie lubiłeś” w 2006 roku. Jej drugi album, Cisza, który zajął drugie miejsce w Czechach, oraz jej pierwszy album wydany w Polsce, zatytułowany Sam na sam, ukazały się w 2007 roku. Po trasie koncertowej DVD Bliżej gwiazd stało się najlepiej sprzedającą się muzyką DVD z 2008 roku w Czechach. Na początku 2009 roku ukazała się polska wersja jej drugiego albumu pod tym samym tytułem Cicho. Dodatkowo w 2010 roku Farna znalazła się w jednym z odcinków Heli w opalach.

Jej kolejny album, Wirtualny, ukazał się 26 października 2009 r., a trasa koncertowa Bądź wirtualny 2009–2010 rozpoczęła się 3 listopada 2009 r. w Brnie, a zakończyła w Pradze 6 grudnia 2009 r. Międzynarodowa trasa obejmowała również Polskę i Słowację. W 2010 roku ukazał się polski album Farny „EWAkuacja”. Album zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Viva 2011 za pojedynczy i pełny album. W 2011 roku Ewa obchodziła 18 urodziny, z tej okazji odbył się koncert urodzinowy, jeden w Czechach z Live DVD i drugi w Polsce z Live DVD – Niezapomniany koncert urodzinowy.

W październiku 2011 roku, Ewa Farna zostaje ambasadorką Monster High w Polsce. Wydała nowy singiel „Monster High” w ramach kampanii reklamowej Mattel. We współpracy z marką Monster High zostaje nagrany klip.

W październiku 2013 Farna powraca z albumem (W)Inna? co spowodowało zamieszanie. Wielu uznało tytuł za nawiązanie do wypadku samochodowego Farnej w 2012 roku. W 2014 roku ukazał się czeski singiel Ewa Leporelo z teledyskiem oraz piosenka Leszek o jej menadżerze Leszku Wronce.

22.05.2012 Ewa Farna miała wypadek samochodowy pomiędzy miastami Trzyniec i Wędryń. Miała tylko drobne zadrapania. Według badań alkomatem prowadziła pod wpływem alkoholu, mając we krwi mniej niż 1 promil alkoholu. Dzień wcześniej obchodziła zakończenie matury i zasnęła za kierownicą. Zrzucała to na zmęczenie spowodowane tygodniowym treningiem przed egzaminem

Dodaj komentarz