Kasia Kowalska: wiek, waga, wzrost, biografia

Kasia Kowalska, a właściwie Katarzyna Kowalska, to polska piosenkarka urodzona w 13 czerwca 1973 roku w Sulejówku. Autorka wszystkich tekstów swoich piosenek, czasami bierze udział w komponowaniu własnej muzyki, która bardzo często wywodzi się ze stylu rockowego, w jakim zwykle klasyfikujemy wokalistkę. Nie wahając się podjąć standardów przed zaśpiewaniem własnych kompozycji, kilkukrotna zdobywczyni platynowej płyty, Kasia Kowalska stała się w ciągu ostatnich piętnastu lat czołową artystką.

Kasia Kowalska: wiek

Ile lat ma Kasia Kowalska? W 2022 roku skończyła 49 lat.

Kasia Kowalska: wzrost

Ile ma wzrostu Kasia Kowalska? 178cm

Kasia Kowalska: waga

Ile waży Kasia Kowalska? ok. 53kg

Kasia Kowalska: media społecznościowe

Kasia Kowalska: instagram.com/kasia_kowalskaofficial/

Kasia Kowalska: facebook.com/kasiakowalskapl/

Kasia Kowalska: biografia, kariera

Kasia Kowalska śpiewać zaczęła pod koniec lat 80-tych w małych lokalach podwarszawskich, następnie współpracowała z kilkoma zespołami, m.in. z zespołem Talking Pictures, z którym nagrała płytę, oraz z zespołem Evergreen Roberta Amiriana.

Dostrzeżona przez wytwórnię Universal Music Polska nagrała album Gemini w 1994 roku, swój pierwszy solowy album, potem rozpoczęła trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz. Kilka singli pochodzi z albumu Gemini („Gemeau”, jego znak zodiaku) i odnosi wielki sukces w radiu. Album pokrył się platyną.

Debiutowała na początku lat 90. Śpiewała między innymi dla takich zespołów jak Human, Fatum, Hetman, Piersi czy Talking Pictures. W 1994 roku wydała swój debiutancki solowy album Gemini. Pierwsze koncerty solowe dała zaraz po wydaniu Gemini na wspólnej trasie koncertowej z Edytą Bartosiewicz. W 1995 roku otrzymała Grand Prix i Nagrodę Publiczności Festiwalu Piosenki w Sopocie ’95 za piosenkę „To co mam”. W 1996 roku, jako trzecia polska piosenkarka, Kowalska wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji w Oslo. Wystąpiła z piosenką „Chcę twój grzech…” i zajęła 15-te miejsce. W 1997 roku zadebiutowała jako aktorka w filmie „Noc i śmierć”, w którym zagrała główną rolę. Przyczyniła się również do utworu tytułowego piosenką „Straciłem swój rozsądek”.

W listopadzie 2002 roku Kowalska otrzymała złotą płytę za 35 000 sprzedanych egzemplarzy albumu Antidotum, pół roku później otrzymała platynę za 70 000 sprzedanych egzemplarzy. W 2003 roku brała udział w projekcie „Moja i Twoja muzyka” stacji radiowej RMF FM. W ramach tego projektu znani polscy artyści śpiewali znane na całym świecie piosenki po polsku. Kowalska wykonała cover piosenki zespołu Roxette „To Listen Your Heart”. W maju 2005 wzięła udział w koncercie na żywo w radiu Eins w Zeche Zollverein w Essen, który był częścią Tridem 2005, niemiecko-francusko-polskiego wiecu kulturalnego.

Ma córkę (ur. 1997 ) z Kostekiem Joriadisem i syna (ur . 2008 ) z perkusistą Marcinem Ułanowskim.

Dodaj komentarz