Chris Martin – Coldplay: wiek, wzrost, waga, biografia

Christopher Martin, lepiej znany jako Chris Martin, to piosenkarz, autor tekstów i brytyjski producent, urodził się 2 marca 1977 w Exeter w  hrabstwie Devon. Jest frontmanem zespołu Coldplay, który tworzy z Jonem Bucklandem, Guyem Berrymanem, Willem Championem i Philem Harveyem. Jest najstarszym z pięciorga dzieci Anthony’ego Johna Martina, księgowego i sędziego pokoju oraz Alison Martin, nauczycielki muzyki z Zimbabwe, kraju, który Chris odwiedził kilka razy w dzieciństwie.

Chris Martin: wiek

Ile lat ma Chris Martin? W 2022 roku skończył 45 lat

Chris Martin: wzrost

Ile wzrostu ma Chris Martin? 186 cm wzrostu

Chris Martin: waga

Ile waży Chris Martin? 80kg

Chris Martin: media społecznościowe

Chris Martin : instagram.com/chrismartinfeed/

Chris Martin : facebook.com/CrhisMartinColdplay/

Chris Martin : coldplay.com

Chris Martin: biografia, kariera

Chris Martin uczęszczał w Hylton do szkoły przygotowawczej, a następnie w Exeter Cathedral School. Tam poczuł zapał do muzyki podczas lekcji, podczas której nauczyciel zaprosił uczniów do eksperymentowania na instrumentach klawiszowych. W wieku 13 lat rozpoczął naukę w prywatnej szkole średniej Sherborne School w Dorset, gdzie poznał Phila Harveya, przyszłego menadżera Coldplay. W tej szkole jest prezesem fanklubu Stinga i uczestniczy w zespołach muzyki pop, „Identity Crisis”, „Floating Insomnia” a następnie „The Rocking Honkies” z Philem Harveyem.

Chris Martin kontynuował naukę w University College London, gdzie studiował starożytność uzyskując wyróżnienia pierwszej klasy z greki i łaciny. Na studiach Chris Martin poznał przyszłych członków Coldplay, Bucklanda Guya Berrymana i Willa Championa Jona

5 grudnia 2003 roku Chris Martin żeni się z amerykańską aktorką i piosenkarką Gwyneth Paltrow, poznaną podczas koncertu zespołu. Mają córkę, Apple Blythe Alison Martin, ur. 14 maja 2004 r. i syna Moses Anthony Martin, ur. 8 kwietnia 2006 roku.

Piosenki Chrisa Martina często zawierają odniesienia religijne co skomentował w wywiadzie: „Naprawdę wierzę w Boga. Jak możesz na coś patrzeć, nie będąc oszołomionym jego cudowną naturą? „. Kilka lat później wyjaśnił: „Dla mnie Bóg jest wszystkim i wszystkimi, to miłość, to cud w każdej komórce wszystkiego”.

25 marca 2014 roku ogłasza koniec związku z Gwyneth Paltrow i że ​​para rozstaje się za obopólną zgodą. Od 2017 roku jest w związku z amerykańską aktorką Dakotą Johnson

W 2016 r. podczas referendum, które odbyło się w czerwcu 2016 roku w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej opowiedział się przeciwko „brexitowi”.

Dodaj komentarz