Cegła dekoracyjna wewnętrzna – jaką wybrać i dlaczego?

Cegła dekoracyjna wewnętrzna – jaką wybrać i dlaczego?

Zastosowanie cegły dekoracyjnej we wnętrzach cieszy się coraz większą popularnością. Materiał ten świetnie odnajduje się w pomieszczeniach o rożnym przeznaczeniu, jak również estetyce. Pośród wielu dostępnych propozycji na szczególną uwagę zasługują płytki ze starej cegły. Odkryj korzyści płynące z wyboru tego surowca!

Cegiełki dekoracyjne do wnętrz – tylko prawdziwe

W kategorii cegła na ścianę znajdziemy wiele produktów. Część z nich to materiały w 100% naturalne, pozostałe to artykuły cegłopodobne – imitacje. Dążąc do stworzenia we wnętrzu tak zwanego efektu WOW, najlepszym wyborem będą płytki z prawdziwych cegieł. Producenci tego dekoru ściennego w pierwszej kolejności pozyskują cegły z rozbiórek historycznych budynków, następnie dokonują starannej selekcji i czyszczą je, a finalnie przy udziale maszyn tną na lekkie i cienkie kafelki. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, jeżeli chodzi o produkcję i sprzedaż płytek z cegły na ścianę i podłogę, jest e-CEGŁA. W sklepie internetowym producenta możemy zamówić próbki cegieł dekoracyjnych i ocenić produkty na żywo.

Płytki ceglane na ścianę – niepowtarzalne kolory i faktury

Stare cegły dają wiele możliwości aranżacyjnych. Występują w różnych kolorach – czerwonym, pomarańczowym, beżowym i brązowym. Zazwyczaj ich ubarwienie nie jest jednolite, co stanowi niezaprzeczalny atut. Do tego dochodzi charakterystyczna, chropowata faktura lub idealnie gładka. W pierwszym przypadku mówimy o zewnętrznej części cegły – lico cegły rozbiórkowej, w drugim o części środkowej.

Pamiętajmy jednak, że na efekt końcowy składa się także kolor fugi oraz rodzaj wiązania (sposób ułożenia cegiełek dekoracyjnych na ścianie).

Stara cegła cięta – trwałe i solidne wykończenie ścian

Płytki z prawdziwej cegły to gwarancja trwałości i odporności na szereg czynników, takich jak: wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, a nawet ogień. Naturalne cegiełki ozdobne zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną. Jak widać, można nimi wykończyć ściany zarówno w salonie czy sypialni, jak i kuchni czy łazience. Uwaga, w dwóch ostatnich pomieszczeniach konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego impregnatu, który stworzy na ceglanej powierzchni warstwę ochronną i zabezpieczy ją przed wnikaniem wody, kurzu i brudu.

Dodaj komentarz