Czy tragiczny wypadek może zniszczyć długoletnią przyjaźń? Serial 'Otchłań’

Czy tragiczny wypadek może zniszczyć długoletnią przyjaźń? Serial 'Otchłań’

Już 12 lutego na platformie streamingowej Viaplay pojawi się serial ‘Otchłań’. Fabuła skupia się na dramatycznej w skutkach historii, która odmieni życie trzech przyjaciółek – Ebby, Glorii i My. Czy tragedia może doprowadzić do pogrzebania długoletniej przyjaźni? W rolach głównych jedne z najpopularniejszych obecnie szwedzkich aktorek – Rakel Wärmländer (‘Granica’), Louise Peterhoff (‘Midsommar’) i odtwórczyni głównej roli w przebojowym serialu ‘Most nad Sundem’ Sofia Helin. Serial ‘Otchłań’ będzie dostępny wyłącznie na platformie Viaplay.

Telefon, który zmienia wszystko

Serial ‘Otchłań’ skupia się na losach trzech przyjaciółek, których przyjaźń zostaje wystawiona na próbę po tym, gdy jedna z nich odbiera nagły telefon w środku nocy. Okazuje się, że nastoletni synowie kobiet uczestniczyli w tragicznym w skutkach wypadku samochodowym. Kiedy na jaw wychodzą kolejne fakty związane z kolizją, relacje pomiędzy przyjaciółkami zmieniają się o 180 stopni. Pojawia się żal, rozpacz i wzajemne obrzucanie się winą. Chłopcy doznali poważnych obrażeń, jednak najbardziej ucierpiał syn Ebby, który pozostaje zawieszony w stanie pomiędzy życiem, a śmiercią. W jaki sposób potoczą się relacje pomiędzy kobietami? Czy tragiczna w skutkach pomyłka już na zawsze zakończy ich trwającą długie lata przyjaźń? Czy przyjaciółki będą w stanie sobie wybaczyć?

‘Ta rola była dla mnie ogromnym wyzwaniem. By wypaść jak najwiarygodniej celowo wprowadzałam się w stan smutku i cierpienia przez około 2,5 miesiąca. Te emocje tak mocno odbiły się na mojej psychice, że odczuwałam je jeszcze na długo po zakończeniu zdjęć do serialu’ – zaznacza Rakel Wärmländer.

Obsada

W obsadzie poza popularnymi szwedzkimi aktorkami Rakel Wärmländer (’Granica’, 'Dancing Queens’), Sofią Helin (’Most nad Sundem’, 'Emigranci’) i Louise Peterhoff (’Midsommar’, ‘Most nad Sundem’) znaleźli się między innymi Oscar Töringe (’Ruchome piaski’, 'Comedy Queen’), Siham Shurafa (’Śnieżne anioły’, 'Honor’), Alexandra Zetterberg (’Johan Falk’, 'Mało prawdopodobny morderca’), Danilo Bejarano (’Pożądanie’, 'Kod 100′) i Philip Oros (’Czarne Jezioro’, 'Żywa’).

Twórcy

Muzycznym motywem przewodnim serialu i jednocześnie utworem specjalnie stworzonym dla tej produkcji jest piosenka autorstwa popularnego szwedzkiego muzyka Björna Dixgårda pt. ‘Higher’. Za produkcję z ramienia Warner Bros ITVP Sverige Drama AB odpowiada Johanna Wennerberg (‘Partisan’). Producentką wykonawczą ‘Otchłani’ jest Rakel Wärmländer, która była również odpowiedzialna za stworzenie scenariusza serialu we współpracy z Emmą Broström. Producentkami wykonawczymi z ramienia Viaplay Group są Johan Hedman i Lotta Dolk. Reżyserią serialu zajęła się Sofia Adrian Jupither.

Serial ‘Otchłań’ składa się z sześciu odcinków. Pierwsze dwa odcinki pojawią się na platformie Viaplay już 12 lutego. 

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz