Działania wizerunkowe – jeszcze lepszy PR dzięki wsparciu SEO

Działania wizerunkowe – jeszcze lepszy PR dzięki wsparciu SEO

Gdy marka zajmuje wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, przyciąga więcej użytkowników. Statystyki wskazują, że pierwsze miejsce w rankingu ma współczynnik klikalności na poziomie 27,5%. Oznacza to ilość użytkowników, którzy odwiedzą stronę w danej kategorii. Efektywne działania promocyjne łączą się z dobrze przemyślanym pozycjonowaniem online. Najbardziej efektywne narzędzia? Notatki prasowe, wywiady, sponsorki i raporty. Zobacz również: https://commplace.pl/blog/ksztaltowanie-wizerunku-firmy-jak-to-robia-najlepsi/

SEO PR ma na celu promocję marki poprzez łączenie strategii SEO i PR. W tym zakresie marki publikują treści, które poprawiają ich pozycjonowanie i wizerunek.

Moc informacji prasowej w działaniach promocyjnych

Współczesny krajobraz cyfrowy umożliwia ścisłą współpracę między kanałami marketingowymi i komunikacyjnymi. Jak zauważa Sebastian Kopiej, Prezes Commplace, treść i zasięg są kluczowe dla budowy wizerunku. Specjaliści PR powinni posiadać wiedzę o SEO, a zespoły SEO i PR muszą współpracować, by optymalizować linki w publikacjach.

Optymalizacja treści dla mediów

Media w dzisiejszych czasach są bardziej wybredne. Jak marki mogą łączyć PR z SEO? Odpowiedź leży w tworzeniu spersonalizowanych komunikatów prasowych. Ponadto strategie PR i SEO powinny być spójne.

Dziennikarze sami poszukują informacji prasowych

Badania wskazują, że 77% dziennikarzy samodzielnie poszukuje informacji prasowych. Tworząc treści SEO PR, należy pamiętać, że 89% dziennikarzy oczekuje angażujących materiałów z unikalnymi danymi. Ważne są także opinie ekspertów i ich dane kontaktowe. Dziennikarze preferują też dokładne opisy produktów i rozwiązań. Bariery w publikacji? Zbyt promocyjny charakter treści i ich niepersonalizowany charakter. Te aspekty powinny być uwzględnione w strategii SEO PR.

Zobacz: https://commplace.pl/blog/jak-napisac-informacje-prasowa/

Dodaj komentarz