Izabela Kuna: wiek, wzrost, waga, życiorys

Izabela Kuna: wiek, wzrost, waga, życiorys

Izabela Kuna to polska aktorka teatralna i filmowa, która urodziła się 25 listopada 1970 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jej ojciec pracował w Mazowieckich Zakładach Przemysłu Wełnianego „Mazowia”, a matka była nauczycielką. W latach 1985-1989 Izabela uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Po maturze podjęła studia na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi, które ukończyła w 1993 roku.

Izabela Kuna: wiek

Ile lat ma Izabela Kuna? w 2022 roku skończyła 52 lata

Izabela Kuna: wzrost

Ile ma wzrostu Izabela Kuna? 170cm

Izabela Kuna: waga

Ile waży Izabela Kuna? brak informacji

Izabela Kuna: media społecznościowe

Izabela Kuna: instagram.com/iza_kuna/

Izabela Kuna: facebook.com/IzaKunaKlara/

Izabela Kuna: biografia, kariera

Po ukończeniu studiów Izabela Kuna rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Warszawie. Jednocześnie zagrała epizodyczne role w filmach i serialach telewizyjnych. Jednak z czasem była rozczarowana brakiem propozycji zawodowych, co skłoniło ją do wyjazdu do Norwegii, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci, sprzątaczka i członek ekipy remontowej.

W 2004 roku za rolę Łucji w teatrze TV „Łucja i jej dzieci” otrzymała Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Również w tym roku otrzymała nagrodę im. Hartley Merrill za najlepszy scenariusz filmu sensacyjnego za scenariusz Czwarta godzina, który napisała razem z Kubą Nieścierowem.

Izabela Kuna zyskała ogólnopolską rozpoznawalność dzięki rolom w filmach: „Lejdis” (2008) oraz „Idealny facet dla mojej dziewczyny” (2009). W 2010 roku wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do albumu fotograficznego „Pierwsi w Polsce”, który powstał w ramach kampanii antynowotworowej, a także wydała książkę pt. „Klara” inspirowaną jej opowiadaniami publikowanymi na blogu. W 2013 roku wzięła udział wraz z Chuckiem Norrisem w reklamie Banku Zachodniego WBK. W 2021 roku wydała drugą książkę, zatytułowaną „Klara jedzie na pogrzeb”.

Od 2014 roku Izabela Kuna prowadzi własny program na antenie TVP Kultura pt. „Z pamiętnika kulturoholika”. Również w 2014 roku zasiadała w jury 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Izabela Kuna zna języki angielski i francuski. Prywatnie ma córkę Nadię (ur. 1996) z Dariuszem Kurzelewskim oraz syna Stanisława.

Jej ostatnią większą rolą filmową była postać Ewy w filmie „Masz ci los!” z 2023 roku, który został wyreżyserowany przez Mateusza Głowackiego.

Izabela Kuna jest również autorką dwóch książek. Pierwsza z nich, zatytułowana „Klara”, została wydana w 2010 roku i zawiera zbiór opowiadań inspirowanych jej blogiem. Druga książka, „Klara jedzie na pogrzeb”, ukazała się w 2021 roku i jest kontynuacją poprzedniej publikacji.

Izabela Kuna to polska aktorka, która zyskała popularność dzięki rolom filmowym, takim jak „Lejdis” czy „Idealny facet dla mojej dziewczyny”. Rozpoczynała swoją karierę w Teatrze Polskim w Warszawie, a następnie zaczęła pojawiać się w filmach i serialach telewizyjnych. Jest również autorką dwóch książek i angażuje się w różne działania charytatywne.

Fot.: https://flickr.com/photos/96799800@N07/

Dodaj komentarz