Ergonomiczna wanna – najprostszy sposób na relaks

Ergonomiczna wanna – najprostszy sposób na relaks

Z odpowiednią wanną domową strefę relaksu można stworzyć w każdej łazience. I to bez względu na metraż jakim dysponujemy. 

Każdy element wyposażenia łazienki powinien sprzyjać dobremu samopoczuciu. Jednak najważniejszą rolę pełni w tym względzie wanna. Bo kąpiel to idealny sposób, by pozbyć się napięcia, a w ten sposób pokonać codzienny stres. Warto więc wybrać wannę z głową, by nasze ciało mogło w pełni odpocząć. Oto podpowiedzi marki Fjordd jak to zrobić.

– Wanna musi mieć odpowiednie proporcje. Zbyt długa i za szeroka będzie utrudniać naszemu ciału stabilizację. A tylko pełne oparcie pozwala w pełni rozluźnić się naszym mięśniom. 

– Ważny jest też ergonomiczny kształt oparcia. Odpowiedni jego kąt zapewnia ciału naturalne ułożenie, co ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup. 

– Wanna nie może być zbyt głęboka. W czasie kąpieli ciało powinno być zanurzone w ciepłej wodzie, co sprzyja relaksowi. Ramiona jednak powinny opierać się o brzeg wanny. To najwygodniejsza pozycja do kąpieli. 

– Ważny jest materiał, z którego wykonana jest wanna. Kamienny kompozyt, taki jak Aquastone®, w przeciwieństwie do stali, pozwala dłużej utrzymać temperaturę wody. Sprzyja to jej oszczędności, bo nie musimy jej co chwilę dolewać. 

Do niewielkiej przestrzeni nadają się mniejsze wanny wolnostojące lub modele przyścienne. Nawet w zwykłym mieszkaniu można stworzyć mini domowe SPA. Z kolei jeśli mamy do dyspozycji prawdziwy pokój kąpielowy, pomyślmy o designerskich modelach wolnostojących. Ustawiając je w centralnym miejscu mamy do nich łatwiejszy dostęp  z każdej strony, a równocześnie nadają wnętrzu charakteru. 

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz