Gabiony – dlaczego są dobrą alteratywą dla standardowego ogrodzenia?

Gabiony – dlaczego są dobrą alteratywą dla standardowego ogrodzenia?

Dobrze wykonane, mocne i stabilne ogrodzenie nie tylko doskonale się prezentuje, lecz dodatkowo stanowi bardzo istotną ochronę majątku przed osobami niepożądanymi. Nic więc dziwnego, że to właśnie temu elementowi posesji przyglądamy się tak uważnie podczas budowania domu. Wiele osób podczas takich rozważań dochodzi do wniosku, że zainwestuje w gabiony. Czym one są i co powinno się o nich wiedzieć?

Czym są gabiony i jakie są ich rodzaje?

Jest to specjalna konstrukcja ogrodzeniowa, która składa się ze specjalnej siatki wypełnionej odpowiednio dobranymi kamieniami. Najczęściej w gabionach wykorzystywane są niewielkie kawałki kostki brukowej, cegły, dachówki, lecz także fragmenty piaskowca, a nawet kolorowy beton.

Jeśli chodzi o siatkę, to na rynku spotkać się można z dwoma rozwiązaniami — może być ona zgrzewana lub pleciona. Wybór w tym wypadku jest oczywiście czysto estetyczny, lecz warto mieć na uwadze również to, że odmiana pleciona jest nieco bardziej elastyczna, przez co daje się lepiej formować, natomiast gabiony zgrzewane wykazują znacznie większą trwałość.

Jakie są popularne rodzaje gabionów? Bez trudu na rynku spotkać się można z panelami ogrodzeniowymi, które spinane są specjalnymi złączkami i tworzą w ten sposób całe ogrodzenia, lecz także z ogrodzeniem oporowym, które jest zgrzewane przy pomocy specjalnego drutu. Na koniec wspomnieć trzeba również o koszach ogrodzeniowych, które wykonane są ze stalowej siatki charakteryzującej się niebywałą wytrzymałością.

Najważniejsze zalety gabionów

Z jakiego powodu warto zainteresować się gabionami, zamiast wykonać zwykłe, powszechnie wybierane ogrodzenie siatkowe? Jak się okazuje, gabiony mają naprawdę niezwykłe zalety i cechy użytkowe.
Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że cechują się one wyjątkową wytrzymałością. Kamień i dobrze zabezpieczona siatka bez trudu poradzą sobie z nawet najbardziej niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając wysoką trwałość nawet przez kilka dekad od postawienia.
Być może nie widać tego na pierwszy rzut oka, lecz gabiony zapewniają naprawdę duży stopień bezpieczeństwa. Zniszczenie ich przy pomocy narzędzi jest niezwykle trudne, a i samo wspinanie się po nich nie należy do najprzyjemniejszych.

Co ciekawe, gabiony, zapewniają także bardzo duży stopień prywatności. Nie tylko nic przez nie nie widać, więc można uniknąć wzroku osób z ulicy, lecz dodatkowo świetnie tłumią one hałasy. Znacznie podnosi to komfort życia w domu otoczonym gabionem.

Gdzie można zamówić gabiony?

Jak zatem doskonale widać, gabiony to naprawdę rewelacyjna propozycja, która sprawdzi się niemal u każdego inwestora. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, gdzie je najlepiej zamawiać.
Nie da się ukryć, że coraz częściej polecaną firmą jest Dawid.pl. Za jej pośrednictwem można nie tylko zaprojektować, lecz również kompleksowo wykonać całe ogrodzenie tego rodzaju.
Ponadto w ofercie znajdują się także inne bardzo ciekawe rozwiązania, czego dobrym przykładem mogą być np. taśmy transportowe, siatki z drutu, sita i innego typu ogrodzenia.

Dodaj komentarz