Gdzie poza Warszawą rozwiniesz karierę?

Gdzie poza Warszawą rozwiniesz karierę?

Wiele osób planując studia, stawiając pierwsza zawodowe kroki, stawia na Warszawę jako miasto, które daje ogromnie dużo możliwości i szans rozwoju. Z tym stwierdzeniem dotyczącym stolicy trudno polemizować. Nie jest to jednak jedyne miasto, w którym możesz z sukcesem zbudować swoją przyszłość. 

Czy to musi być Warszawa?

Młodzi ludzie, wybierając miasto studiów, pierwszej pracy, myślą sporo o przyszłości. To bardzo dobry trend, który wskazuje, że coraz bardziej świadomie podchodzimy do kształtowania swojej przyszłości. To, że jednym z najczęstszych wyborów jest Warszawa, także nie dziwi. Stolica rozwija się bardzo dynamicznie, istnieje tutaj właściwie stały niedobór pracowników, więc szansa na pracę jest właściwie pewna, a i możliwości rozwoju kariery spore. Warszawa nie jest jednak dla wszystkich. Nie każdy dobrze czuje się tutaj na co dzień, nie wszystkim podoba się pęd tego miasta, toczący się nadal w wielu miejscach „wyścig szczurów”, warszawski „lans”, brak ciszy, spokoju. Z tych też powodów wielu młodych ludzi, którzy bardzo cenią sobie koncepcję work life balans, szuka innych miejsc do życia, nauki, rozwoju kariery naukowej. Na nowo coraz większą popularność zyskują miasta takie jak Kraków, Wrocław, Gdańsk. 

Dlatego Kraków? 

Kraków to drugie miasto Polski. Bardzo znane, popularne, z piękną i długą historią. Miasto, które jest jednym z ważniejszych na turystycznej mapie Polski, ale nie tylko. Z ważnego dla kultury miasta coraz silniej staje się także miastem, gdzie swoje biura otwiera wiele dużych, znanych zagranicznych firm. Także polskie przedsiębiorstwa chętnie prowadzą działalność właśnie tutaj. Rynek usług, handlu, przemysłu 4.0 rozwija się tutaj coraz bardziej dynamicznie, co dla młodych ludzi otwiera wiele możliwości w rozwoju zawodowym. Nie bez znaczenia jest oczywiście także i to tutaj mieści się najstarszy uniwersytet w kraju. Działają tutaj także inne uczelnie światowej rangi. Mieszkanie studenckie w Krakowie znaleźć zaś znacznie łatwiej niż w Warszawie, ceny także są bardziej atrakcyjne, a lokalizacja lepsza. Tutaj wszędzie masz stosunkowo blisko, nie musisz martwić się, że pokonanie trasy z domu na uczelnię czy do pracy zajmie ci godzinę. Jednocześnie masz szansę znaleźć mieszkanie w spokojnej okolicy, gdzie panuje cisza, a ty możesz odpocząć i się zrelaksować. 

Mieszkanie na wynajem czy akademik?

Planowanie przyszłości w innym mieście najczęściej zaczyna się od poszukiwania przyszłego domu. Na początek masz co najmniej dwie podstawowe możliwości do wyboru. Jedną jest mieszkanie do wynajęcia, drugą — akademik. Ten ostatni to rozwiązanie, które na nowo zyskuje popularność, tym bardziej że w Krakowie na przykład otwierają się inwestycje bardzo nowoczesne, wyposażone w strefę nauki, artystyczną, wspólną kuchnię, a do tego takie udogodnienia jak siłownia, sauna, jacuzzi czy taras na dachu. Za naprawdę atrakcyjną cenę masz możliwość wygodnego życia, a jednocześnie szansę poznania bardzo różnych ludzi. Mieszkanie na wynajem to z reguły rozwiązanie droższe, na które decydują się wspólnie osoby, które się znają lub studenci starszych roczników, podejmujący w Krakowie pracę zawodową i decydujący się na to, aby zostać tutaj na dłużej. Na początek wiele osób rozważa jednak rozwiązania nie tylko tańsze, ale i takie, które zachęcają do socjalizacji. Szczególnie kiedy trafiasz do nowego otoczenia sam, zależy ci na tym, aby poznać nowych ludzi, nawiązać przyjaźnie i znajomości, poczuć się w danym miejscu komfortowo. Nowoczesny akademik to w tym kontekście świetny wybór, tym bardziej że model zarządzania takim obiektem również nastawiony jest na maksymalizację twojego komfortu. 

Dodaj komentarz