Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B – podwójna kieszeń na SSD M.2 NVMe

Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B – podwójna kieszeń na SSD M.2 NVMe

Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B to wymienna kieszeń mieszcząca 2 dyski SSD M.2 NVMe w jednej zatoce 3,5″. 

MB834M2K-B przyjmuje wszystkie standardowe dyski M.2 NVMe o długości od 30 mm do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki standardowi PCIe x4 gwarantuje prędkość do 32 Gb/s za pośrednictwem MiniSAS HD (SFF-8643).

Prosta instalacja bez użycia narzędzi

Typowy dysk M.2 jest instalowany na płycie głównej lub karcie nośnej i zabezpieczany małą śrubką, a fizyczna instalacja lub usunięcie dysku może być bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Jednak dzięki ToughArmor MB834M2K-B firmy ICY DOCK dyski M.2 są umieszczane z przodu obudowy komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie dysków SSD M.2 NVMe jest prostszym i wydajniejszym procesem.

Korzystając z ToughArmor MB834M2K-B, użytkownik może po prostu umieścić dysk SSD M.2 w kieszeni, dopasować blokadę napędu do odpowiedniej długości dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować go na miejscu. Cały proces zajmuje mniej niż pięć sekund.

Uziemienie EMI

Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany napędów istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów statycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami elektrostatycznymi, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany napędu.

Wydajne chłodzenie

Dyski SSD M.2 NVMe są znane z powodu problemów związanych z przegrzewaniem, które mogą powodować obniżenie wydajności i ograniczanie prędkości transferu. Icy Dock, chcąc zapobiec tym problemom, wyposażył ToughArmor MB834M3K-B w duży, wysokowydajny, aluminiowy radiator na każdej z tac. Ciepło jest dalej rozpraszane przez inteligentnie umieszczone otwory wentylacyjne ze wszystkich stron. Całość współpracuje z systemem chłodzenia komputera. Napęd pozostaje w optymalnej temperaturze roboczej nawet przy pełnym obciążeniu.

Bezpieczeństwo

Wytrzymała, w pełni metalowa obudowa, taca i wspornik montażowy pomagają zapewnić długą żywotność produktu i dodatkowo pomagają w rozpraszaniu ciepła. Wbudowany mechanizm antywibracyjny redukuje hałas i chroni przed uszkodzeniami. Aby zapewnić dodatkową fizyczną warstwę bezpieczeństwa, zastosowano blokadę na kluczyk w celu ochrony przed niepożądanym dostępem i zabezpieczenia dysków w trudnych warunkach.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz