Jak działają wagi belkowe?

Jak działają wagi belkowe?

Wśród różnych rodzajów wag na szczególną uwagę zasługują wagi belkowe. W tym przypadku liczba belek może się różnić, podobnie jak ich lokalizacja. Pomiędzy belkami rozciągnięty jest kabel o długości do pięciu metrów. Sklep vagar.pl oferuje niezawodne i trwałe wagi belkowe w rozsądnej cenie. W wolnej chwili można zapoznać się z asortymentem, a następnie, po zdecydowaniu się na dany model, bez problemu, bez wychodzenia z domu, złożyć zamówienie z bezpieczną i szybką dostawą. 

Zalety wag belkowych

Ten rodzaj urządzeń wagowych charakteryzuje się własnymi cechami. Warto podkreślić główne zalety wag belkowych:

  • możliwość zastosowania jako alternatywa dla wag paletowych – ze względu na różnorodność możliwych kombinacji w zakresie montażu, urządzenia nadają się do niestandardowych wariantów oraz do europalet;
  • na wagach belkowych można z łatwością pomieścić wszelkie ładunki o dużych gabarytach, takie jak profile i szyny, walcowany metal i rury;
  • wagi belkowe będą doskonałą podstawą dla systemów ważenia tam, gdzie jest to konieczne. 

Ponadto możliwe jest dodanie innych elementów do wyposażenia. Wystarczy zamontować nóżki leja zasypowego i dodać wejście przekaźnikowe, aby uzyskać dozownik leja zasypowego. Dodając przenośniki rolkowe i wagi zębatkowe, możliwe staje się śledzenie towarów i dokładne ważenie przy użyciu wag belkowych. 

Interfejs, który jest stosowany w nowoczesnych modelach urządzeń wagowych, daje możliwość podłączenia do komputera. W ten sposób możliwe będzie zautomatyzowanie procesów księgowych. Każdy będzie w stanie docenić, jakie to wygodne – proces nie będzie wymagał zaangażowania pracowników, czynnik ludzki jest wykluczony. 

Wagi belkowe – cechy konstrukcyjne

Warto podkreślić prostotę systemu konstrukcyjnego. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

  1. Jako wsparcie dla belki działają tensometry – są dwa. 
  2. W celu dostosowania płaszczyzny odbioru z powodzeniem zastosowano wsporniki o regulowanej wysokości. 
  3. Dzięki specjalnej powłoce powierzchnia belek jest niezawodnie chroniona przed negatywnymi skutkami wilgoci i uszkodzeń mechanicznych. 

W sklepie internetowym można kupić wysokiej jakości i niezawodne wagi prętowe, zapoznając się z szeroką i różnorodną ofertą godną uwagi w dowolnym dogodnym czasie. Wysoka jakość, dokładność pomiarów, trwałość i niezawodność są gwarantowane. 

Wagi belkowe – zasada działania urządzeń

Wagi belkowe są bardzo podobne do wag paletowych pod względem działania, a także zasady działania. Za pomocą wag belkowych waży się

  • przedmioty niestandardowe;
  • pojemniki;
  • długie przedmioty. 

Główną różnicą w planie konstrukcyjnym jest to, że pręty nie są ze sobą połączone. Można je rozciągać na różne odległości, dzięki czemu można wybrać najlepszą opcję dla określonych warunków, celów i zadań w produkcji. 

Wśród głównych funkcji wag belkowych warto wyróżnić ważenie europalet – zarówno standardowych, jak i wydłużonych. Warto również zwrócić uwagę na automatyczne ustawianie zera, dodawanie masy do pamięci. Możliwa jest praca w trybie jednostkowym. Pracując w warunkach wibracji, możliwe jest dobranie odpowiednich filtrów. 

Zasada działania wag belkowych jest dość prosta. Masa jest umieszczana na parze wsporników urządzenia. W rezultacie możliwe jest uzyskanie równomiernego rozkładu obciążenia. Ważne jest, aby obciążenie miało sztywny kształt. Dzięki wbudowanym czujnikom wagowym proces ważenia odbywa się na jednej części wagi.

Dodaj komentarz