Jak gadżety firmowe działają na klientów? Inspirowane przypadkiem, efektowne rezultaty

Jak gadżety firmowe działają na klientów? Inspirowane przypadkiem, efektowne rezultaty

Może się wydawać, że popularność gadżetów reklamowych wynika jedynie z chęci kreowania pozytywnego wrażenia, rozwijania relacji biznesowych lub po prostu podstawowych działań promocyjnych- nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że realne korzyści z zastosowania gadżetów reklamowych sięgają znacznie dalej! W dzisiejszej publikacji udowadniamy, że spersonalizowany gadżet reklamowy może być skutecznym kluczem do świadomości oraz lojalności każdego konsumenta. Zapraszamy do lektury!

Gadżety reklamowe – rozsądny wybór dla Twojej firmy

Tytułowy rozsądek poparty jest jednocześnie odpowiednimi i rzetelnymi badaniami instytucji British Promotional Merchendise Association. O czym mówią wyniki ekspertów, które zostały opublikowane w specjalnym raporcie „Promotional Merchendise Matters”?

Finalne konkluzje są naprawdę zaskakujące, nawet dla sceptyków tego typu praktyk. Okazuje się, że gadżety reklamowe z własnym nadrukiem, poparte odpowiednim zaufaniem do marki sprawiają, że nawet 75% obdarowanych klientów deklaruje chęć ponownego zakupu. To jednak nie koniec benefitów!

Specjaliści podkreślają jeszcze jeden, niezwykle ważny aspekt opisywanej strategii. Badania potwierdzają, że 80% osób obdarowanych takim prezentem wykazuje intencję do zarekomendowania naszych produktów lub usług. To pokazuje, jak ogromną moc i skuteczność niosą za sobą gadżety firmowe z logo danej marki. 

Wspomniane wcześniej działania stanowią bowiem podstawowy cel i misję wszystkich fachowców marketingu i sprzedaży. Przemyślany i wyważony charakter musi zatem uwzględniać także aspekt finansowy. Co to oznacza w praktyce?

Gadżety firmowe, czyli promocja z charakterem

Gadżety firmowe z nadrukiem powinny łączyć dwa elementy przewagi, które zagwarantują wykorzystanie ich pełnego potencjału – funkcjonalność oraz ekonomiczność produkcji. Doskonałym przykładem może być właśnie kubek.

Ten gadżet reklamowy odpowiada na realne potrzeby i preferencje swych odbiorców. Zgodnie z raportem „Rynek kawy”, autorstwa INSE Research, już przeszło 80% Polaków spożywa kawę w sposób regularny. Jest to zatem świetna wskazówka, w jaki sposób zaprojektować nasze gadżety reklamowe!

Co więcej, tego typu przedmiot posiada jednocześnie inną zaletę, czyli wytrzymałość. Kubek z pewnością sprawdzi się przez wiele lat użytkowania, co czyni z niego bardzo efektywną i solidną wizytówkę naszej firmy. 

Drugim czynnikiem, który warunkuje sprawność, jest poziom inwestycji. Warto podkreślić, że gadżety reklamowe z własnym nadrukiem nie generują sporych wydatków dla naszego portfela, nawet w sytuacji ograniczonego budżetu. Próg wejścia jest zatem znikomy, ale zwrot z projektu prezentuje się wręcz doskonale. Dlaczego?

Tutaj warto odnieść się do analizy międzynarodowego stowarzyszenia handlowego, czyli Promotional Products Association International. Według przygotowanego zestawienia nawet proste gadżety reklamowe budują ogromną przewagę konkurencyjną, niezależnie od poziomu znajomości danej branży! Dowód?

Pierwszy wskaźnik informuje, że 75% ankietowanych jest bardziej skłonna do zakupu od maki reprezentującej gadżet promocyjny, niż od innej, równie rozpoznawalnej firmy. Dodatkowo 61% osób zgadza się ze stwierdzeniem, że przekazanie takiej formy upominku skłania do poszukiwania informacji na temat danej marki.

Demonstrowane korzyści są zatem oczywiste. O których rodzajach gadżetów reklamowych warto pamiętać podczas projektowania najbliższej kampanii marketingowej?

Jakie gadżety promocyjne podbiły serca konsumentów?

Istnieje kilka kategorii produktów, które zasługują na szczególne wyróżnienie. Jednak nasz wybór powinien kierować się użytecznością i funkcjonalnością dla samego konsumenta. Wówczas sprawimy, że podarowany przedmiot stanie się nieodłącznym składnikiem codzienności, a znak rozpoznawczy przedsiębiorstwa lub produktu będzie pozostawiał swój symbol w podświadomości użytkownika. 

Wstępna propozycja nawiązuje do dynamiki i żywiołowości codziennych obowiązków, także tych w obszarze zawodowym. Właśnie dlatego doskonałą opcją jest gadżet reklamowy z funkcją ładowania. Taki produkt może nawiązywać do wielu poszczególnych sektorów biurowej rzeczywistości. 

I tak, popularność gadżetów reklamowych zauważa się wśród specjalnych organizerów, które zapewniają porządek, a  jednocześnie ładowanie naszego smartfona. Innym przykładem jest podkłada pod mysz, umożliwiająca również odnowienie baterii telefonu komórkowego.

Druga kategoria gadżetów promocyjnych nawiązuje bezpośrednio do kwestii bezpieczeństwa naszych oszczędności. Ten obszar jest niezwykle ważny i z pewnością spotka się z zainteresowaniem wszystkich konsumentów. W jaki sposób zwykły gadżet reklamowy może poprawić asekurację pieniędzy zgromadzonych na koncie bankowym?

Ciekawą propozycją jest specjalna karta RFID. Zastosowanie pola elektromagnetycznego zapobiega wówczas próbom elektronicznych kradzieży, co czyni ją niezwykle pożądanym elementem każdego portfela. Wykonanie z drewna lub materiału biodegradowalnego sprawia, że podarunek jest świetnym eko gadżetem reklamowym, a sama firma zyskuje wizerunek biznesu świadomego ekologicznie!

Dodaj komentarz