Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Pytanie to może wydawać się proste, jednak kiedy dochodzi do zastanawiania się, jaka będzie najlepsza sucha karma dla psa, okazuje się iż jest to dosyć złożona sprawa. Istnieje bowiem wiele polecanych karm dla psów – każda z nich cechuje się określonymi właściwościami, które często zachęcają klientów do kupna określonego produktu. Co sprawia jednak, że dany pokarm będzie zdrowym, wartościowym źródłem substancji odżywczych dla naszego pupila, a nie tylko opierał swoją popularność na dobrej akcji marketingowej?

Dobra karma dla psa – co to takiego?

Dobra sucha karma dla psa powinna w jak największym stopniu odzwierciedlać naturalne pożywienie psowatych oraz pokrywać zapotrzebowanie żywieniowe naszego psiego przyjaciela. Przede wszystkim więc, oznacza to jak największą zawartość mięsa pochodzenia zwierzęcego w danym produkcie. Ten element jest niezbędnym składnikiem zwierzęcej diety, jako że dostarcza wysokojakościowe białko, będące źródłem aminokwasów, niezbędnych do rozwoju psiego organizmu. 

Zastanawiając się, jaka karma dla psa będzie dobrym wyborem, należy również zwrócić uwagę na dodatek owoców i warzyw (one dostarczają z kolei ważnych witamin oraz minerałów), a także zawartość takich składników jak substancje chondroprotekcyjne oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.

Czego nie powinna zawierać tania dobra karma dla psa?

Często żyjemy w błędnym przekonaniu, iż wartościowe produkty muszą z reguły cechować się wysokimi cenami. Jednakże, wygórowane koszty zakupu danego towaru często nie wynikają z jego wysokiej jakości, a zwyczajne z dobrego marketingu i przemyślanej reklamy producenta.

Dobra tania karma dla psa jest czymś bardzo powszechnym i ogólnie dostępnym, należy jedynie wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej poszukiwaniu. Według wszelkich źródeł mówiących, czym jest najlepsza karma dla psa – forum, rankingów czy opinii ekspertów, wszystkie są zgodne co do jednego – taki produkt powinien być bezwzględnie bezzbożowy oraz pozbawionych zbędnych wypełniaczy. Do tych drugich zaliczamy – konserwanty, barwniki, aromaty, ulepszacze smaku oraz inne sztuczne substancje. Należy również wrócić uwagę nie tylko na samą zawartość danych składników, ale również ich procentowy skład w ogólnej masie produktu. Nadrzędną regułą jest to, aby mięso pochodzenia zwierzęcego stanowiło jak największy udział psiej karmy. 

Sucha karma dla psa – ranking 

Jeżeli mimo dokładnej lektury fachowych artykułów na temat weterynaryjnej dietetyki oraz studiowaniu etykiet wszystkich dostępnych produktów, nadal nie wiesz, jaka będzie najlepsza karma dla psa – ranking będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. 

Ranking suchych karm dla psa nie tylko zestawia obecne na rynku psie pożywienia i porównuje je pod kątem wartości odżywczych oraz stosunku jakości do ceny. Obejmuje on również wszelakie kategorie psiego jedzenia – wyróżniamy ranking suchych karm dla psa alergika, psa seniora, psa będącego przedstawicielem ras predysponowanych do chorób stawów… i tak dalej. Ranking karm dla psów jest więc świetnym sposobem na wyselekcjonowanie dobrych produktów oraz zestawieniu ich w taki sposób, aby wybór karmy najlepiej dopasowanych do potrzeb naszego zwierzęcia przestał być uciążliwym dla nas problemem.

Źródło informacji: rankingkarm.pl
 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz