Kontener sanitarny a tradycyjna toaleta: porównanie kosztów i funkcjonalności

Kontener sanitarny a tradycyjna toaleta: porównanie kosztów i funkcjonalności

Inwestycja budowlana, wydarzenie plenerowe czy miejsce o dużym natężeniu ruchu turystycznego – to tylko niektóre z okoliczności, w których niezbędne jest odpowiednie zaplecze sanitarne. Zapewnia ono poczucie komfortu i higieny przebywającym na takich obszarach. Budowa tradycyjnej toalety nie zawsze się opłaca. Lepszym wyborem może być kontener sanitarny. Jakie zalety i ograniczenia ma każde z tych rozwiązań?

Kontener sanitarny a toaleta – co znajdziesz w środku?

Co do zasady, kontener sanitarny i klasyczna toaleta w formie małego budynku dają porównywalne możliwości pod względem higieny. Pierwszy z nich, choć ma charakter tymczasowy, może mieć na wyposażeniu nie tylko ubikację, ale także umywalki i prysznic. To zdecydowanie więcej niż przenośna kabina prysznicowa – kontener sanitarny ma pełną instalację wodną. Zwykle znajdują się w nim także energooszczędne oświetlenie oraz urządzenia grzewcze, a czasem nawet klimatyzacja. W nowoczesnych modelach na udogodnienia mogą także liczyć osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Kontener sanitarny może również, zgodnie z zapotrzebowaniem, zostać wyposażony w zbiornik na fekalia i wodę. Ewentualny brak dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej nie stanowi zatem w tym przypadku żadnego ograniczenia.

Tradycyjnie budowaną toaletę także można wyposażyć według uznania, a jej wielkość i przestronność mogą odpowiadać potrzebom. Każde z tych rozwiązań sprawdza się niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.

Mobilność w razie potrzeby, czyli czym wygrywają kontenery sanitarne?

Funkcjonalność klasycznych toalet w formie małego budynku i kontenerów sanitarnych wygląda niemal identycznie. A co z ograniczeniami? W przypadku kontenera może nim być przestrzeń, choć modułowość i szeroki wybór produktów na rynku powinny stanowić odpowiedź na ten problem.

O wiele trudniej jest z toaletami tradycyjnymi, które mają charakter stały, a ich budowa wymaga dopełnienia licznych formalności. Raz postawiona toaleta nie ma charakteru mobilnego, a jej ewentualna modernizacja zawsze wymaga złożonych prac.

Tam, gdzie zaplecze sanitarne jest potrzebne jedynie w wymiarze sezonowym, zdecydowanie bardziej opłaca się postawienie kontenera. Można go umieścić niemal na dowolnym terenie bez żadnego pozwolenia na maksymalnie 180 dni. Po ich upływie wystarczy przestawić obiekt w inne miejsce w pobliżu.

Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić na kontenerze sanitarnym!

Kontenery sanitarne i tradycyjne toalety najbardziej różnią się pod względem kosztów. Budowa stałego obiektu, choćby o niewielkim metrażu, wiąże się z dużym nakładem finansowym, który często przewyższa nawet koszt produkcji nowoczesnego i dużego kontenera.

Przyjmując, że trwałość każdego z tych obiektów jest niemal identyczna, koszty wymurowania toalety w miejscu publicznym warto zamienić np. na dodatkowe wyposażenie mobilnego kontenera sanitarnego. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, będziesz mógł na tym przy okazji zarobić! W czasie, gdy kontener miałby stać nieużywany, możesz go wynająć.

Jakie kontenery sanitarne znajdziesz na rynku?

Kontenery przenośne to rozwiązanie, które odznacza się dużą elastycznością. Obiekty sanitarne tego typu można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników. Co więcej, nowoczesne metody produkcji kontenerów przekładają się na ich modułową konstrukcję. Umożliwia ona łączenie ze sobą pojedynczych obiektów w całe kompleksy sanitarne.

Wygodną praktyką jest także wynajem kontenerów w sprawdzonej firmie, w której będziesz mógł liczyć na fachowe doradztwo i liczne usługi dodatkowe, a także na atrakcyjne warunki umowy.

Przenośne kontenery sanitarne to doskonała alternatywa dla budowy tradycyjnej toalety, której postawienie wiąże się z dużymi kosztami i logistyką. Tego typu mobilne obiekty w niczym przy tym nie ustępują sanitariatom zamontowanym na stałe. Jeśli zatem potrzebujesz zaplecza sanitarnego okresowo lub chcesz zaoszczędzić (nie tylko pieniądze!), wypróbuj nowoczesne rozwiązania w tym zakresie dostępne na rynku.

Dodaj komentarz