Nowoczesność wkracza do małych akcesoriów AGD

Nowoczesność wkracza do małych akcesoriów AGD

Nowoczesne urządzenia nie muszą mieć krótkiego rodowodu. Coraz częściej innowacyjne rozwiązania dotyczą przedmiotów codziennego użytku, których – wydawałoby się – nie można już bardziej ulepszyć. Zobacz, jak nowe technologie zmieniły oblicze małych akcesoriów AGD.

Bezprzewodowe żelazko hitem ostatnich lat

Żelazko parowe bezprzewodowe to najlepszy dowód na to, jak technologia zmienia nasze życie na co dzień. Wszak pierwsze żelazka pochodzą ze starożytności i aż do drugiej połowy XIX wieku działały bez prądu. Dziś nie wyobrażamy sobie żelazka rozgrzewanego „duszą”, bez wyrzutu pary i regulacji temperatury.

Do niedawna żelazko było urządzeniem podłączonym do prądu za pomocą przewodu elektrycznego, ale dziś sytuacja się zmienia. Prawdopodobnie żelazka bezprzewodowe całkowicie wyprą te z kablem, bo prasowanie nimi jest o wiele wygodniejsze.

A jak to działa? Dokładnie tak samo, jak czajnik elektryczny bezprzewodowy i nawet podstawa wygląda podobnie. Po prostu – zamiast odstawiać żelazko na bok deski, odstawiamy na podstawę, która je nagrzewa. Niby drobiazg, a tak naprawdę duża rewolucja w dziedzinie prasowania.

Suszarki do włosów z zimnym nadmuchem

Niegdyś całkowicie negowano sens suszenia włosów zimnym powietrzem, dziś wiemy, że nasze włosy bardzo tego potrzebują. Co prawda suszenie w ten sposób zajęłoby dużo czasu, ale przecież są suszarki z regulacją temperatury powietrza.

Co powinna „umieć” nowoczesna suszarka do włosów?

Na pewno musi mieć regulację temperatury i siły nadmuchu. Gorące powietrze i silny strumień pozwalają na szybkie suszenie, ale to zimne powietrze sprawia, że włosy są lśniące i dłużej zachowują świeży wygląd.

Konieczna jest też funkcja jonizacji, bo dzięki niej włosy się nie puszą i nie elektryzują.

Układanie na szczotce? Przyda się nasadka zwana koncentratorem powietrza. Dzięki niej suszenie poszczególnych pasm jest szybsze, bo ciepłe powietrze nie ucieka na boki.

Nowoczesna suszarka nie ma też problemu z nadaniem włosom większej objętości. Wystarczy dyfuzor, by cienkie włosy wydały się gęste i puszyste.

Wisienką na torcie jest wysoka moc urządzenia. Suszenie włosów w kilka minut? Teraz to nie slogan reklamowy, ale realne możliwości.

Waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych

Szalki i odważniki to wersja wagi tak bardzo retro, że mało kto umiałby się nią dziś posłużyć. Dziś po prostu kładziemy produkty na wadze i odczytujemy wynik na wyświetlaczu.

Mogłoby się wydawać, że waga służy tylko do ważenia, ale tu także technologia dorzuciła swoje przysłowiowe trzy grosze. Nowoczesna waga potrafi nie tylko ważyć, ale też obliczyć zawartość węglowodanów, białek, tłuszczów, cukrów itp. Jeszcze nigdy komponowanie zbilansowanej diety nie było tak proste! Wystarczy wybrać kod produktu i położyć go na wadze. Duży wyświetlacz pokaże komplet informacji i pozwoli zadecydować, czy dany produkt należy do kategorii fit, czy wręcz przeciwnie.

Innowacyjne rozwiązania pojawiają się w naszej codzienności każdego dnia. Śledź uważnie stronę https://www.eldom.eu/, aby żadnego nie przegapić. Nowoczesność w kuchni jest bowiem czymś, czego nie da się przecenić.

Dodaj komentarz