Nowość! Perfekcyjnie gładka polimerowa gładź szpachlowa – Perfect Finish marki OPTOLITH

Nowość! Perfekcyjnie gładka polimerowa gładź szpachlowa – Perfect Finish marki OPTOLITH

Optoplast Perfect Finish marki OPTOLITH to nowa, idealnie biała, wzmocniona włóknami, polimerowa gładź szpachlowa charakteryzująca się wyjątkowo łatwą aplikacją i bardzo prostą obróbką. Specjalna receptura opracowana na bazie drobno zmielonych minerałów pozwala na uzyskanie niezwykle gładkich, dekoracyjnych powierzchni pod malowanie.

Nowość z oferty OPTOLITH – polimerowa gładź Perfect Finish przeznaczona jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Szczególnie polecana do finalnego wyrównania oraz wygładzenia powierzchni przed malowaniem. Gładź ma postać plastycznej masy i jest gotowa do użycia, doskonale nadając się zarówno do nakładania ręcznego jak i maszynowego. Produkt jest bardzo przyjemny w aplikacji, a po stwardnieniu daje się łatwo obrabiać przez szlifowanie. Idealnie gładka powierzchnia i biały kolor Perfect Finish pozwala na uzyskanie podczas malowania odpowiedniego efektu dekoracyjnego przy zmniejszonym zużyciu farby i ograniczonej ilości wymalowań.

Idealna gładkość w odcieniu bieli

Uzyskanie znakomitego efektu dekoracyjnego i wysokiej estetyki powierzchni malowanych wymaga odpowiednio przygotowanego, bardzo gładkiego podłoża. Odpowiedzią na te wymagania jest gładź szpachlowa marki Optolith – Optoplast Perfect Finish – dedykowana do ostatecznego wysokojakościowego wyrównywania i wygładzania powierzchni ścian oraz sufitów. Produkt ten znakomicie sprawdzi się również tam, gdzie obok idealnej gładkości oczekuje się idealnie  białego podłoża jako warstwy wierzchniej przeznaczonej do malowania. Perfect Finish może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych – takich jak beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe oraz na płyty gipsowo-kartonowe.

Produkt przeznaczony jest do stosowania wewnątrz, w pomieszczeniach, w których stała wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%. Istotnym jest, aby podczas nakładania i wysychania masy szpachlowej Optoplast Perfect Finish temperatura powietrza i podłoża mieściła się w przedziale od +5°C  do +25°C. Bezpośrednio przed użyciem produkt dokładnie mieszamy i aplikujemy za pomocą narzędzi ze stali nierdzewnej lub agregatu hydrodynamicznego. Gładź szpachlową nanosimy na podłoże cienką warstwą 1-2 mm. W przypadku większych nierówności masę nakładamy w kilku warstwach. Kolejną warstwę nakładamy po utwardzeniu warstwy poprzedniej. Po wyschnięciu powierzchnię masy szpachlowej szlifujemy pacą z siatką lub papierem ściernym.

Przed aplikacją – przygotuj podłoże!

Przed aplikacją pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Podłoże przeznaczonego do prac z użyciem gładzi Optoplast Perfect Finish musi być nośne, czyste, suche, wolne od luźnych niezwiązanych z podłożem fragmentów, pyłu, kurzu oraz substancji obniżających przyczepność. Ewentualne naloty pochodzenia biologicznego zmywamy wodą pod ciśnieniem, względnie dodatkowo dezynfekujemy i pozostawiamy do wyschnięcia. Większe nierówności lub ubytki w podłożu, a także jego uszkodzenia  w postaci rys i spękań koniecznie wcześniej naprawiamy.

Perfect Finish można nakładać na płyty gipsowo-kartonowe oraz na w pełni związane i wysezonowane podłoże mineralne. Zalecane czasy sezonowania przed aplikacją wnoszą: w przypadku betonu – powyżej 28 dni, dla tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych i wapiennych jest to powyżej 14 dni, a dla cienkowarstwowych tynków mineralnych i mineralno-polimerowych – powyżej 7 dni. W celu prawidłowego przebiegu procesu wiązania i niedopuszczenia do odciągania substancji płynnych z Optoplast Perfect Finish, podłoża chłonne lub niejednorodnie chłonne po oczyszczeniu z kurzu, brudu oraz tłustych plam gruntujemy Optogrunt Flat. Na podłożach kredujących lub silnie pylących stosujemy grunt głęboko penetrujący Optogrunt AquaForte. Gruntowanie można również wykonać używając odpowiednio rozcieńczonego z wodą AquaPrim Konzentrat. Podłoża niechłonne, po oczyszczeniu z kurzu brudu i tłustych plam, należy pokryć gruntem sczepnym SuperContact ETR. Powierzchnie pokryte dobrze związaną dyspersyjną powłoką malarską, przed nakładaniem gładzi szpachlowej oczyszczamy z kurzu oraz tłustych plam, a następnie używamy gruntu sczepnego SuperContact ETR lub przeszlifowujemy je papierem ściernym i odpylamy.

Optoplast Perfect Finish marki OPTOLITH to nowa, polimerowa gładź szpachlowa, która została stworzona na bazie drobno zmielonych minerałów. Jest przeznaczona do wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Szczególnie polecana do finalnego wyrównania i wygładzenia powierzchni przed malowaniem.

Optoplast Perfect Finish marki OPTOLITH

Producent: Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.

Cena: 172,20 zł brutto / wiadro 25 kg

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz