Organizacja biurka dla ucznia. Wskazówki i inspiracje

Organizacja biurka dla ucznia. Wskazówki i inspiracje

Dla prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne jest odpowiednio zorganizowane miejsce do nauki. Codziennie wykonywanie zadań domowych ułatwi dobrze dobrane biurko do pokoju dziecięcego. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Właściwy rozmiar, pomieszczenie, wygodny design, dobre miejsce do przechowania, a może to wszystko? W tym artykule dowiesz się jak stworzyć praktyczną przestrzeń do nauki dla Twojego dziecka.

Najważniejszym elementem w pokoju dziecka, tuż obok wygodnego łóżka, jest ergonomiczne biurko, pozwalające na długą i efektywną naukę. Żeby było to możliwe, mebel musi spełniać kilka istotnych aspektów, o których dowiesz się już za chwilę. Czytaj dalej i wspólne stwórzmy idealną strefę do pokonywania szkolnych wyzwań!

Praktyczne miejsce do nauki: biurko dla dziecka dopasowane do jego wzrostu i dostępnej przestrzeni

Dobrze zaprojektowana strefa nauki w pokoju Twojej pociechy, stworzy dogodne warunku do odrabiania lekcji, a także oddania się ulubionym pasjom i zajęciom pozaszkolnym. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego biurka dziecięcego?

Jedną z najważniejszych cech jest dobranie właściwego modelu względem wzrostu ucznia, a także przestrzeni, którą dysponujesz w swoim domu.

Aby dziecko mogło się skoncentrować i efektywnie wykonywać swoje obowiązki, powinno wygodnie i ergonomicznie siedzieć przy biurku. Producenci mebli oferują biurka o zróżnicowanej wysokości, dlatego przydatna będzie dla Ciebie poniższa ściąga:

Wzrost:                          Wysokość blatu:              Wysokość siedziska:

93 – 116 cm                   46 cm                             26 cm

108 – 121 cm                 53 cm                             31 cm

119 – 142 cm                 59 cm                             35 cm

133 – 159 cm                 64 cm                             38 cm

146 – 177 cm                 71 cm                             43 cm

Koniecznie zmierz dostępną powierzchnię, sprawdź wszystkie wymiary: szerokość, głębokość i wysokość kącika. Następnie zweryfikuj, czy wybrane przez Ciebie biurko młodzieżowe pasuje do wielkości przestrzeni, jaką oferuje pokój Twojego dziecka.  

Pusty kąt świetnie zagospodaruje model w kształcie litery L – ze względu na zwiększoną powierzchnię roboczą uczeń ma możliwość wygodnie rozłożyć wszystkie pomoce naukowe niezbędne do odrabiania lekcji. Natomiast druga część blatu biurka narożnego to dobre miejsce na komputer i drukarkę. Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawni wykonywanie codziennych obowiązków szkolnych.

Jeśli w pokoju Twojej pociechy jest niewiele miejsca na duże biurko i zastanawiasz się, jak stworzyć przestrzeń do nauki, tak aby była wygodna i funkcjonalna, to za chwilę rozwiążemy ten problem!

W trudnych warunkach sprawdzi się biurko składane. Z małej kompaktowej komody zamienia się w pełnowymiarowy mebel, na którym odrabianie prac domowych to czysta przyjemność. Ten model świetnie odnajdzie się nawet w salonie, z czego skorzystają również dorośli – zyskają miejsce do opłacania comiesięcznych rachunków czy robienia szybkich zakupów online.

Organizacja biurka: jak praktycznie zaaranżować miejsce do nauki?

Przy aranżacji strefy do nauki wymiary biurka są bardzo ważne, ale istnieje jeszcze kilka innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Maksymalną wygodę i funkcjonalność zapewni odpowiednie ułożenie biurka dziecięcego względem wpadającego do pokoju światła. Powinno być ustawione tuż pod oknem — w zależności od dostępnych rozwiązań, przodem lub bokiem. Biurko ułożone bokiem należy dostosować do dziecka. Jeśli Twój syn bądź córka jest praworęczna, mebel należy umiejscowić po lewej stronie i odwrotnie – jeśli dziecko jest leworęczne, biurko powinno stanąć po prawej stronie. Taki zabieg pozwoli dostatecznie oświetlić blat i dostarczyć odpowiednią ilość światła do pracy i nauki.

Nieodłącznym elementem na blacie biurka młodzieżowego jest lampka, która doświetli przestrzeń roboczą, chroniąc tym samym wzrok Twojej pociechy. Najlepiej sprawdza się taka z oświetleniem LED, które jest neutralne dla oka i nie powoduje przemęczenia soczewki.

Różne pojemniki i organizery pomogą uczniowi utrzymać porządek w pokoju. Aby zachować wszystkie pomoce naukowe w jednym miejscu, warto postawić na biurko z regałem lub nadstawką. Duża ilość półek do przechowywania niezbędnych rzeczy, kompaktowy rozmiar oraz wygodna przestrzeń robocza pozwoli na długą, efektywną naukę.

Zamknięte schowki z łatwym dostępem do znajdujących się wewnątrz przedmiotów zagwarantuje biurko z szufladami. To przydatne rozwiązanie dla młodej artystycznej duszy – wszystkie farby, kolorowe arkusze papieru i inne materiały plastyczne znajdą swoje miejsce w wysuwanych szafkach.

Idealne biurko dziecięce do codziennej nauki kupisz online

Perfekcyjnie dobrane biurko do nauki to takie, które ma odpowiedni rozmiar, piękny design oraz dużo miejsca do przechowywania i przestrzeni na blacie. Mirjan24 w swojej ofercie posiada fantastyczne biurka dziecięce i młodzieżowe, dzięki którym Twoja pociecha zyska motywację do nauki i będzie systematycznie odrabiać prace domowe.  

Dodaj komentarz