Płytki ze starej cegły – oryginalna ozdoba ścian

Płytki ze starej cegły – oryginalna ozdoba ścian

Remontujesz lub urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się czym ozdobić ściany? Dekoratorzy wnętrz polecają płytki ze starych cegieł. Pozyskiwane z rozbiórek stuletnich i starszych kamienic cegły, dodadzą loftowego uroku każdemu wnętrzu. Są eleganckie, oryginalne i doskonale wpisują się w trend „zero waste”. Specjalna technologia ich obróbki sprawia, że są wyjątkowo trwałe i zapewniają wyjątkowy efekt dekoracyjny. 

1. Płytki ceglane ze starych kamienic

2. Płytki z cegły  w aranżacji wnętrz

3. Montaż płytek ze starej cegły

Płytki ceglane ze starych kamienic

Moda na ozdabianie ścian ceglanymi płytkami pojawiła się przed wieloma laty i nadal ma się dobrze. Płytki ze starej cegły rozbiórkowej na jednej lub kilku ścianach sprawiają, że wnętrze nabiera oryginalnego charakteru i odrobiny tajemniczości. Stara cegła pochodzi bowiem z rozbieranych stuletnich kamienic i wykorzystywana jest do ozdabiania ścian. Technologia pozyskiwania płytek sprawia, że nie znajdziemy dwóch takich samych. Każda płytka jest inna i oryginalna. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://e-ceglanafantazja.pl/. Nowoczesne trendy w dekorowaniu wnętrz pozwalają umieszczać płytki z cegły na ścianach i podłogach. Są one bardzo trwale i odporne na zniszczenia, co sprawiły dawne metody produkcji cegieł. Jeśli szukasz metody na optyczne ocieplenie wnętrza, cegła na ścianę będzie idealnym rozwiązaniem. 

Płytki z cegły w aranżacji wnętrz

Ceglane płytki pochodzące z rozbiórek starych domów, cięte są na plastry, dzięki któremu otrzymuje się lico klasyczne i środkową część cegły. Daje to pole do popisu przy układaniu ich na ścianie, każda z nich ma bowiem inny kolor i fakturę. Cegła ozdobna świetnie będzie prezentować się na jednej ze ścian salonu, łazienki lub w kuchni. Stara cegła nada kuchennemu wnętrzu rustykalnego charakteru, dzięki któremu poczujemy się jak w starej karczmie. Niepowtarzalny efekt osiągniemy także dekorując cegłą ścianę w sypialni za wezgłowiem łóżka.

Montaż płytek ze starej cegły

Firmy zajmujące się sprzedażą ceglanych płytek oferują także usługę ich montażu. Najpierw specjaliści nanoszą na ścianę linie w postaci siatki, tak aby płytki zostały przyklejone równo. Następnie układają ceglane płytki zaczynając od góry ściany. Jest to dużo bardziej pracochłonna metoda niż układanie płytek od dołu, ale końcowy efekt jest znacznie lepszy. Ceglane płytki mają bowiem nieregularne kształty, co łatwiej zamaskować przy podłodze niż przy suficie. Na końcu nanosi się fugi za pomocą specjalnego rękawa. Zostają one postarzone, w ten sposób, aby pasowały do zabytkowych cegieł. 

Dodaj komentarz