Pościel Satynowa – czy jest naturalna?

Pościel Satynowa – czy jest naturalna?

Pościel satynowa jest utożsamiana z luksusem i wygodą, coraz częściej wybierana jest do Polskich sypialni, jest to również świetna opcja na prezent dla nowożeńców. Wobec satyny jednak narosło kilka mitów, dzisiaj postaramy się kilka z nich wyjaśnić. Z artykułu dowiesz się jaką pościel satynową najlepiej wybrać oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Satyna – co to jest?

Satyna jest rodzajem splotu nici, nie jest to materiał, dlatego nie odpowiada na pytanie z czego jest zrobiona, tylko w jaki sposób prowadzone są nici. Satynę charakteryzuje się gęstym splotem nici, gdzie ich mniejsza ilość przebiega pod lub nad osnową. Dzięki temu tkanina jest delikatna w dotyku, gładka i bardzo wytrzymała. Cechą, która wyróżnia satynę, jest jej lekko połyskliwa powierzchnia, nie sposób pomylić satynę z innym rodzajem tkanin.

Czy satyna jest naturalna? Jakie są rodzaje satyny?

Satyna jest popularną tkaniną, wykonana może być z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Pomimo tego, że obydwa rodzaje wykonane są w ten sam sposób, to na pewno zauważysz między nimi różnice podczas ich użytkowania. Naturalna satyna zapewnia komfortowy sen, jest przewiewna i reguluje poziom ciepła, syntetyczna nie wykazuje takich właściwości, przez co nie jest dobra dla Twojego ciała.

Satyna naturalna – rodzaje:

 • Satyna bawełnianą
 • Satyna jedwabną
 • Satyna bambusową

Satyna syntetyczna wykonywana jest z włókna poliestrowego.

W przypadku pościeli najczęściej wykorzystuje się dwa pierwsze rodzaje, czyli satynę bawełnianą oraz jedwabną.

Jakie zalety ma pościel satynowa?

Pościel satynowa jest uznawana za jedną z najbardziej wygodnych rodzajów pościeli. Wykonana z naturalnych materiałów np. bawełny ma wiele cech, które poprawiają jakość snu. Do najważniejszych zalet pościeli satynowej możemy zaliczyć:

 • Delikatność – tkanina jest gładka i przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry,
 • Hipoalergiczność – naturalna satyna nie uczula, może być używana przez alergików,
 • Przewiewność – pomimo gęstego tkania nici satyna bawełniana jest bardzo przewiewna,
 • Termoregulacja i odprowadzenie wilgoci – satyna utrzymuje odpowiedni poziom ciepła,
 • Lekkość i zwiewność – satyna bawełniana w lecie ochładza, dlatego jest to idealny wybór na upalne noce,
 • Elegancki wygląd – satyna jest połyskliwa, wygląda bardzo luksusowo,
 • Łatwość w czyszczeniu – satynę możesz prać w pralce, unikaj wirowania i nie używaj wybielacza.

Pościel satynowa wykonana z naturalnych materiałów jest produktem, który niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości. Satyna, jak każdy produkt ma też niestety wady, jedną z nich może być dosyć wysoka cena oraz skłonność satyny do powstawania zagnieceń.

Więcej informacji na temat pościeli satynowej znajdziesz tutaj – https://i-posciel.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana

Jak dbać o pościel satynową?

Satyna jest wytrzymałą tkaniną, jednak aby zachować jej właściwości należy o nią odpowiednio dbać.

 • Satynę bawełnianą możesz wyprać w pralce w temperaturze około 30-40°C, bez wirowania i bez używania wybielacza, może on uszkodzić włókna. Przed praniem wywróć poszwę i poszewki na lewą stronę, dzięki temu kolory będą w dobrej kondycji.
 • Satynę jedwabną należy czyścić w taki sam sposób jak większość jedwabnych produktów. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie pierz swojego kompletu w pralce, zrób to ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płyn przeznaczony do prania jedwabiu. Pościeli jedwabnej nie trzyj, nie wykręcaj i nie susz blisko źródła ciepła.

Aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia tkaniny, najlepiej stosuj się do zaleceń producenta, znajdziesz je dołączone do każdego kompletu pościeli.

Ile kosztuje pościel satynowa?

Na pytanie o cenę pościeli satynowej nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależna jest ona o kilku czynników, rodzaju użytego materiału, rozmiaru pościeli, wzoru, a nawet sposobu zapięcia. Przyjmuje się, że za dobrą pościel satynową w rozmiarze 160×200 należy zapłacić około 150 – 200 zł, w przypadku pościeli z bawełny Egipskiej cena może wzrosnąć do ponad 200 zł. Najdroższe pościele z satyny jedwabnej, za  komplet należy zapłacić ponad 1000 zł.

Dodaj komentarz