Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście

Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście

W czasie trójmiejskiego Dnia Kota odbędą się bezpłatne prezentacje i panele, wśród których znajdą się m.in. wykład o wprowadzaniu do domu nowego kota, jego socjalizacji i dbaniu o jego potrzeby, prowadzony przez kocie behawiorystki i hodowczynie Mgr Agnieszka Dąbrowska i Mgr Alina Fijałkowska. Planowana jest również rozmowa ekspertów, dotycząca realnych szkód spowodowanych wpływem kota domowego na środowisko oraz kontrowersyjnych sytuacji, które powodują konflikt, między stanowiskiem naukowym, a ustawą o ochronie zwierząt i organizacjami prozwierzęcymi.

Organizatorzy zapowiadają ponadto prezentacje i dyskusje na temat kocich mitów, upartości kocich opiekunów i sytuacji, w których kot zaginął. Pełny program dostępny jest w opisie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/787051421746118/

Osoby poszukujące jeszcze więcej wiedzy będą miały możliwość wziąć udział w odpłatnych szkoleniach. – mówi Mieszko Eichelberger, koci behawiorysta i organizator wydarzenia. – Będą one poświęcone pomocy przedweterynaryjnej, żywieniu kotów, komfortowi psychicznemu opiekuna oraz zawodowi catsittera. Rejestracja na te zajęcia prowadzona jest osobno.

Konferencja odbędzie się w sobotę 22 lutego w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, zlokalizowanym przy ul. Trzy Lipy 3. W celu udziału należy wziąć udział w rejestracji. Udział w prezentacjach i panelach jest bezpłatny. Rejestracja na szkolenia (płatne) prowadzona jest osobno. Aktualne informacje organizacyjne i o zmianach w programie publikowane są na: https://www.facebook.com/events/787051421746118/ Tam również pojawi się zapowiedź startu rejestracji i służące do tego linki.

Więcej informacji już wkrótce.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz