Serial Biały Lotos sprawia, że popularność Sycylii rośnie

Serial Biały Lotos sprawia, że popularność Sycylii rośnie

Coraz częściej to właśnie ulubione seriale i filmy dostępne na platformach streamingowych inspirują turystów z całego świata do udania się w podróż właśnie w to miejsce, w którym dzieje się akcja. Biały Lotos, w reżyserii Mike’a White’a to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali, który podbija serca widzów, a także zgarnia Złote Globy. Akcja drugiego sezonu dzieje się na Sycylii, m.in. w urokliwym miasteczku Taormina. Kiwi.com sprawdziło, jak wzrosła popularność Sycylii wśród turystów Polski w 2023 roku, począwszy od premiery serialu, w październiku ubiegłego roku, przygotowała zestawienie topowych miejsc z serialu, które warto odwiedzić i sprawdziła najlepszy  czas na tanie loty z Polski do Palermo i Katanii.

Podróżowanie w miejsce znane z ulubionych seriali i filmów to jedna z kluczowych motywacji, która jest równie ważna, jak poznawanie lokalnej kultury czy ludzi. Drugi sezon Białego Lotosu, nasycony mitologią, pięknymi zdjęciami, krajobrazami rozgrywa się na Sycylii, a goście zatrzymują się w luksusowym White Lotus, który w rzeczywistości jest spektakularnym pałacem San Domenico, kurortem Four Season. To w połączeniu z fenomenalną obsadą sprawia, że Sycylia jak nigdy dotąd, w 2023 roku stała się magnetyczna, spektakularna i pożądana, jako miejsce na idealne wakacje.

Biały Lotos inspiruje Polaków do podróży na Sycylię!

Kiwi.com, wyszukiwarka tanich lotów i firma traveltech sprawdziła, że po premierze drugiego sezonu serialu w Polsce, która miała miejsce w październiku 2022, wzrosło zainteresowanie podróżami na Sycylię. Grudzień 2022 oraz styczeń b.r. to miesiące, kiedy Kiwi.com zarejestrowała najwięcej rezerwacji lotów na włoską wyspę. Było ich niemal 4 razy więcej niż w listopadzie 2022, miesiąca od którego liczba rezerwacji zaczęła rosnąć.

Wśród osób dokonujących rezerwacji 51% to kobiety, a 49% to mężczyźni. 43% użytkowników rezerwacji dokonało od 3 tygodni do 2 miesięcy przed planowaną podróżą, z kolei co piąty użytkownik zrobił to z wyprzedzeniem od 2-4 miesięcy. Na miejscu 37%  podróżujących ma zamiar pozostać do 3 dni, 31% planuje pobyt trwający od 4-6 dni, a 30% spędzi tam długie wakacje, od 1-2 tygodni. Kiwi.com wskazuje, że średnia cena biletu na Sycylię po dacie premiery Białego Lotosu, czyli po 30 października 2022 na podróż w 2023 roku utrzymywała się na poziomie 86 EURO.

Kiedy lecieć?

Sycylia jest doskonałym miejscem na podróż w zasadzie o każdej porze roku. Nawet w styczniu i latem można tam śmiało wdziać cieńszą garderobę, ponieważ temperatury nierzadko sięgają 20 stopni.

Wedle Kiwi.com najpopularniejsze trasy z Polski to:

  • Kraków – Katania
  • Warszawa – Katania
  • Katowice – Katania
  • Wrocław – Palermo
  • Kraków – Palermo

Obecnie za lot z Katowic do Katanii w lutym, w okresie trwających w Polsce ferii, zapłacimy około 236 zł

Co zobaczyć?

Jeśli iść za ciosem i podążać śladami serialu, na liście top jest na pewno Taormina – absolutnie malownicze miasteczko położone na wzgórzu, na wschodnim wybrzeżu wyspy, nieopodal Etny. To jedno z najpopularniejszych miast we Włoszech, ze względu na fascynującą architekturę, historię i pięknie zachowane średniowieczne uliczki. To, co z pewnością rzuci się w oczy to motyw Teste di Moro (głowa Maura) – ceramiczne wazony, donice w kształcie głowy Maura, które są na Sycylii niemal wszechobecne, również w Taorminie. Zdobią balkony, tarasy i wnętrza sycylijskich domów.

Kolejnym serialowym miejsce jest Isola Bella – mała, bezludna wyspa obok Taorminy. Za niewielką opłatą można na nią dotrzeć promem,  a na miejscu wypożyczyć skuter wodny.

Etna, to jeden z czynnych w Europie wulkanów, który oprócz pieszych wędrówek oferuje degustację wina Passopisciaro. Warto pamiętać, że nawet w lecie, wybierając się na Etnę, powinniśmy mieć ze sobą wygodne buty i ciepłe, wiatro i wodoszczelne ubranie.

Noto, to z kolei piękne miasteczko z sycylijską architekturą w stylu barokowym. To tam, w luksusowej Villa Elena, bohaterki serialu spędziły babski wieczór. W Noto podróżni mogą odwiedzić katedrę, dom-muzeum Pałac Nicolaci, a następnie wyruszyć w drogę na 20 minut, aby odwiedzić plażę Calamosche.

O Kiwi.com

  • Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie
  • Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji pod kątem tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć. W tym celu dziennie wykonuje on 2 miliardy kontroli cen w 95% globalnych zasobów lotniczych.
  • Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 60 000 miejsc.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz