Spotkanie ze światowej sławy skrzypkiem Davidem Garrettem w PAP

Spotkanie ze światowej sławy skrzypkiem Davidem Garrettem w PAP

Polska Agencja Prasowa zaprasza na spotkanie z światowej sławy wirtuozem skrzypiec Davidem Garrettem, który 18 kwietnia 2023 roku zagra w Warszawie dla polskiej publiczności. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej album „Iconic” inspirowany muzyką legendarnych skrzypków.

Na spotkanie zapraszamy 15 grudnia o godz. 12.00 do Centrum Prasowego PAP (ul. Bracka 6/8). Będzie to okazja, by porozmawiać z muzykiem o jego twórczości, inspiracjach muzycznych i trasie koncertowej promującej nowy album. Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3FAiK43

W „Iconic” David Garrett prezentuje 20 nastrojowych utworów m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Antonina Dvořáka, Christopha Glucka, Fritza Kreislera, Felixa Mendelssohna i Roberta Schumanna. Towarzyszą mu gitarzysta – Franck van der Heijden, który również dyryguje Orchestrą The Prezent, były nauczyciel Itzhak Perlman, tenor Andrea Bocelli, flecista Cocomi i trębacz Till Brönner.

Najnowsza płyta to hołd Davida Garretta dla wybitnych skrzypków i muzyki, która zachwyca dzisiejszych słuchaczy tak samo, jak przed wiekami.

Kwietniowy koncert będzie trzecim występem wybitnego skrzypka w Polsce. Po raz pierwszy zachwycił polską publiczność w grudniu 2016 roku w Łodzi podczas występu, gdzie zaprezentował mieszankę coverów największych przebojów muzyki klasycznej, pop, a także własne kompozycje. Drugi koncert odbył się w październiku 2019 roku w związku z światową trasą koncertową muzyka „Unlimited – Greatest Hits – Live”.

David Garrett współpracował z wieloma światowymi orkiestrami i dyrygentami grając hymny rockowe, sonaty klasyczne, motywy filmowe. Niemiecki artysta ma w swoim dorobku występy w światowych salach koncertowych m.in.: Auditorium Parco Della Musica w Rzymie, Benedum Center for the Performing Arts w Pittsburghu, Het Concertgebouw w Amsterdamie oraz Paramount Theatre w Seattle.

Muzyk przyjeżdża do Polski na zaproszenie wytwórni Universal Music Polska. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz