System CAMELEON Nowodvorski Lighting – nieograniczone możliwości

System CAMELEON Nowodvorski Lighting – nieograniczone możliwości

Oświetlenie dostosowane do indywidualnych potrzeb

System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to nowoczesny system oświetlenia przeznaczony do projektowania samodzielnego (w przypadku rozwiązań mniej skomplikowanych) lub z pomocą specjalisty projektanta, w przypadku złożonych rozwiązań i niestandardowych potrzeb. Jego innowacyjność polega na możliwości doboru i tworzenia indywidualnych kompozycji z poszczególnych elementów wchodzących w jego skład, bez konieczności wykonywania bruzd do ukrycia przewodów elektrycznych w ścianach czy sufitach. Na system składa się gama kloszy, różnych rodzajów i długości zawieszeń, kilku rodzajów puszek montażowych oraz niezbędnych do skomponowania całego systemu elementów montażowych. Bogaty asortyment kloszy, różnorodność ich kształtów, jak i nowoczesność materiałów, z których zostały wykonane, stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz o bardzo zróżnicowanych charakterach.

W ofercie znajdują się zarówno klosze wykonane ze szkła, metali w różnych formach, betonu, drewna, jak i szlachetnych tkanin. Dostępne są również klosze i oprawy dedykowane do przestrzeni roboczych – oświetlenie punktowe czy roboczo-biurowe. System cechuje przede wszystkim duża funkcjonalność i elastyczność, co oznacza, że do jednej puszki montażowej (jednego punktu zasilania) można zamontować kilka rodzajów zawieszeń w różnych długościach i kolorach oraz do 12 różnych rodzajów kloszy i opraw. Należy przy tym dodać, że w ramach jednego punktu zasilania istnieje możliwość stworzenia dwóch obwodów. Tym samym lampy w poszczególnych częściach pomieszczenia, np. nad blatem kuchennym i stołem w jadalni, mogą świecić niezależnie od siebie. Zastosowanie kolejnych tego rodzaju rozwiązań w ramach jednej przestrzeni wymaga jedynie dodatkowych punktów zasilania.
 

Z czego składa się system Cameleon?

Niewątpliwym atutem systemu CAMELEON jest możliwość podłączenia nawet do 12 opraw oświetleniowych o maksymalnej mocy 40 W do jednego punktu zasilania. Pozwalają na to specjalnie skonstruowane puszki umożliwiające ukrycie kostek i przewodów zasilających oraz system zawieszeń, uchwytów i kloszy. Puszki dostępne są w kilku kształtach i rozmiarach. Ponadto występują w dwóch uniwersalnych kolorach – czarnym i białym. Uzupełnienie puszek stanowią zawieszenia wyposażone w przewody, również w kolorze czarnym i białym, oraz oprawki E27, G9 czy GU10 do wyboru (z osłonkami w różnych kolorach). Uchwyty podtrzymujące pozwalają w łatwy i szybki sposób rozmieścić przewody na ścianie czy suficie, bez konieczności wykonywania bruzd do ich ukrycia. Istnieje zatem możliwość wyeksponowania, całego systemu i podkreślenia jego charakteru, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu puszek, przewodów i uchwytów w kolorze kontrastowym do powierzchni ścian i sufitów, lub stworzenia kompozycji o charakterze monochromatycznym. Na szczególną uwagę zasługują również zróżnicowane pod względem materiałowym, rozmiarowym czy funkcjonalnym klosze dedykowane do systemu Cameleon, które stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz utrzymanych w różnych stylach i trendach. Wśród kloszy przystosowanych do systemu Cameleon znajdują się zarówno modele znane już z poprzednich kolekcji, tj. WAVE, LUKSOR, UMBRELLA, GSTAR, WHEEL czy EGG, jak i nowości – CAMELEON SPHERE, CAMELEON STRAW, CAMELEON CYLINDER oraz CAMELEON CONE S, CAMELEON BARREL WIDE S I CAMELEON BARREL THIN S.

Prosty sposób na oświetlenie wnętrz

Warto też podkreślić raz jeszcze, że system CAMELEON pozwala na dowolne rozmieszczenie opraw i uzyskanie dwóch osobnych stref oświetleniowych w ramach jednego punktu zasilania, co należy bezwzględnie uwzględnić na etapie projektowania systemu. System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw bardzo indywidualnym, a często niestandardowym i nowatorskim potrzebom użytkowników. Istotną rolę odgrywa jednak sam proces przygotowania i zaplanowania, jak powinien on wyglądać w danej przestrzeni. Do stworzenia systemu niezbędne jest bowiem zaopatrzenie się w odpowiednią ilość określonych elementów, czyli puszek, zawieszeń, uchwytów podtrzymujących i kloszy potrzebnych do planowanego rozwiązania. Przemyślane rozwiązania zastosowane w systemie Cameleon sprawiają, że proces aranżacji i montażu przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga żmudnych i kosztownych prac remontowych. Dopełnienie całego rozwiązania stanowi katalog systemu Camelon zawierający pełną ofertę elementów systemu wraz z danymi technicznymi każdego z ich (min. klasy ochronności), które są niezbędne w procesie projektowania. W katalogu przedstawiono również inspiracje aranżacji świetlnych oraz szczegółowe instrukcje montażu poszczególnych elementów systemu. Katalog systemu Cameleon dostępny jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej producenta – www.nowodvorski.com. Sposób działania systemu Cameleon prezentuje animacja przygotowana przez producenta, dostępna na kanale YouTube marki.

Walory systemu Cameleon marki Nowodvorski Lighting zostały docenione również przez ekspertów branży oświetlenia i nagrodzone Złotym Medalem 2020 Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrodami specjalnymi Grupy MTP – Eco Prize i Grand Prix.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz