Szczelny montaż membran dachowych

Szczelny montaż membran dachowych

Nieszczelne pokrycie dachowe jest częstą przyczyną wychłodzenia budynku. Niekontrolowana ucieczka ciepła tą drogą oznacza niski komfort użytkowania obiektu, a także horrendalne rachunki za ogrzewanie. W celu zapewnienia szczelności dachu powszechnie stosowane są membrany dachowe, które zabezpieczają warstwę izolacji termicznej przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jednak aby materiał izolacyjny nie uległ degradacji – muszą być one prawidłowo połączone. „Właściwe uszczelnienia podczas montażu membran dachowych zaczynają odgrywać coraz większą rolę we współczesnym, energooszczędnym budownictwie.

Połączenie na zakład z całą pewnością nie wystarcza. Skutecznym rozwiązaniem są wysokiej jakości taśmy do sklejenia membran, dzięki którym zadbamy o szczelność dachu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz” – podkreśla Rafał Grzęda, doradca techniczny firmy Soudal.

Do połączenia membran stosowanych przy paroizolacji dachu (uszczelnienie wewnętrzne) zalecana jest taśma Soudatape Connect lub Soudatape Flex firmy Soudal. Obie taśmy mają perfekcyjną przyczepność do wszelkiego typu membran i pokryte są nieagresywnym klejem PSA, który zapewnia natychmiastowe mocowanie oraz jest bezpieczny dla każdego rodzaju podłoża. Ponadto Soudatape Flex, dzięki dodatkowemu zbrojeniu nośnika, jest wysoce odporna na rozdzieranie, przebicie i inne uszkodzenia mechaniczne. Połączenia membran paroizolacyjnych wykonamy również za pomocą gotowego do użycia kleju-uszczelniacza Vapourseal marki Soudal, który jest trwale elastyczny, nie ścieka z powierzchni pionowych i nie wymaga dodatkowych primerów ani gruntów.

Natomiast do sklejenia membran paroprzepuszczalnych (zewnętrzne uszczelnienie dachu) przeznaczona jest taśma paroprzepuszczalna Soudatape Facade, także pokryta paskiem kleju PSA. Jest ona odporna na wilgoć, wytrzymała mechanicznie i elastyczna, co gwarantuje prawidłowe wykonanie pracy praktycznie w każdych warunkach.

Aby montaż membran dachowych był opłacalną inwestycją, należy je prawidłowo doszczelnić. Zastosowanie materiałów dekarskich firmy Soudal umożliwi nam precyzyjne sklejenie membran, a co za tym idzie – pozwoli uniknąć dużych strat ciepła w budynku.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz