Voicebot jako narzędzie usprawniające procesy w firmie

Voicebot jako narzędzie usprawniające procesy w firmie

Nowoczesny voicebot wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, dlatego tego typu narzędzie można idealnie dopasować do specyfiki działania danej branży i firmy. To nie tylko wirtualny asystent, który zadaje wcześniej określone pytania i zbiera odpowiedzi bez rozróżnienia ich intencyjności. Potrafi dopasować odpowiedź do tzw. zapytań niestandardowych. Sprawdź, jak usprawnia procesy w praktyce.

Inteligentny voicebot – dlaczego jest skuteczny?

Nowoczesne voiceboty to zaawansowane oprogramowania, które wykorzystują sztuczną inteligencję i Machine Learning. Uczenie maszynowe jest kluczem do możliwości ich perfekcyjnego dopasowania do potrzeb danej branży. Właśnie dlatego:

  • są w stanie wykonać zaprogramowane czynności,
  • samodzielnie identyfikować zgłoszenia i klasyfikować je zgodnie z zapytaniem,
  • kierować zgłoszenia do właściwych specjalistów,
  • wracać z feedbackiem do osób, które skontaktowały się z firmą za pośrednictwem voicebota.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat samego rozwiązania, ale też interesują Cię przykłady wdrożeń, sprawdź stronę internetową:
https://www.apifonica.com/pl/produkty/voicebot/przeglad/.

Wdrożenie voicebota i zintegrowanie go z systemem informatycznym firmy zawsze przebiega indywidualnie, ponieważ każda branża rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim konieczne jest opracowanie skryptów, czyli możliwie jak najwięcej potencjalnych scenariuszy. W ten sposób voicebot będzie w stanie zidentyfikować tzw. triggery, którymi są kluczowe słowa w wypowiedzi dzwoniących. Na tej podstawie voicebot nie tylko poprawnie zinterpretuje zapytanie, ale dobierze najlepszą odpowiedź lub zada pytanie uzupełniające. 

Voicebot umożliwia bieżącą konfigurację i wprowadzanie zmian. Jeśli w danym procesie zmieniły się wytyczne co do przekazywanych informacji, wystarczy je wprowadzić do systemu. System aktualizacji jest bardzo intuicyjny, więc zmiany nie wiążą się z dużymi nakładami czasu, a także z koniecznością dokupienia kolejnej usługi. Działamy w ramach zaimplementowanych już modułów. 

Dlaczego voicebot sprawdzi się w Twojej firmie?

Voicebot jest w stanie usprawnić te procesy, które wymagają dużych nakładów czasu i pracy znacznej liczby osób, np. rekrutacje. Sprawdzi się zwłaszcza w firmach, które rekrutują na różne stanowiska przez cały rok, więc napływ aplikacji jest ciągły i bardzo duży. Rolą voicebota jest wsparcie na pierwszych etapach procesu, tam, gdzie specjalista HR nie jest jeszcze potrzebny, czyli: 

  • na etapie screeningu aplikacji, 
  • ich weryfikacji, 
  • wykonania połączeń do kandydatów w celu uzyskania informacji dodatkowych.

Ostateczną decyzję o przejściu kandydata do dalszego etapu zawsze podejmuje specjalista, ale jeśli zdecyduje on o odrzuceniu CV, voicebot za każdym razem przekazuje feedback, co przekłada się na lepszy wizerunek pracodawcy. 

Ponieważ dziś na rynku pracy liczy się czas, warto, aby Twoja firma była zawsze przed konkurencją. Voicebot jest w stanie jednocześnie wykonać setki rozmów, więc masz pewność, że w procesie rekrutacji nie zostanie przeoczony żaden z najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Voicebot dokonuje automatycznego screeningu na bazie tych samych danych, więc nie ma ryzyka, że pominie ważne informacje z przesłanej aplikacji.

Więcej na: https://www.apifonica.com/pl/produkty/voicebot/przeglad/

Źródło informacji: Apifonica

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz