Zainteresowanie Polaków smartwatchami wzrosło o niemal 40 proc. w ciągu roku

Zainteresowanie Polaków smartwatchami wzrosło o niemal 40 proc. w ciągu roku

Prognozy przewidują trzykrotny wzrost globalnego rynku smartwatchy dla dzieci w ciągu 7 lat. Zainteresowanie w polskiej sieci, czyli dyskusja wokół inteligentnych zegarków w poprzednim roku wzrosła o aż 38 proc. Dlatego marka Bemi wprowadza kolejne modele dla najmłodszych; Linko, Linki oraz Jello – mają one zapewnić wsparcie samodzielności, bezpieczeństwa czy zdrowia dziecka. Smartwatche posiadają akumulator 700 mAh, magnetyczne złącze ładowania oraz ochronę IP67 przed wilgocią i pyłem. Urządzenia zostały wyposażone w 7 prostych gier oraz alarm SOS. Modele Linko oraz Linki posiadają funkcje kontroli zdrowia dziecka: mierzą tętno, ciśnienie oraz saturację krwi, a dane z pomiarów przechowują w aplikacji rodzica.

Branża wearables nie traci na znaczeniu

Prognozy wskazują, że globalny rynek smartwatchy dla dzieci ma wzrosnąć z 581 mln dolarów w 2020 r. do 1,687 mld dolarów w 2027 r. Inne przewidywania pokazują, że cały światowy rynek wearables do 2029 r. osiągnie zawrotną wartość 415,12 mld dolarów, a pod względem wielkości – ponad 1,1 mld sztuk. Z roku na rok coraz więcej o smartwatchach dla dzieci pisze się w polskim internecie – z danych SentiOne wynika, że w 2021 r. odnotowano 3 288 wypowiedzi na ich temat, a w 2022 r. już 4 532 wzmianki, co oznacza wzrost o 38 proc. Blisko ¾ tych rozmów miało miejsce na portalach, a 15 proc. – na Facebooku. Większość wypowiedzi należy do mężczyzn (56 proc.). W ubiegłym roku internauci najwięcej o smartwatchach dla dzieci dyskutowali w kwietniu – wtedy odnotowano niemal 20 proc. wzmianek z całego roku. Analiza dotyczy ponad 40 mln wzmianek dziennie, które monitoruje narzędzie. Polski dystrybutor marki Bemi, firma 4cv wprowadza na nasz rynek kolejne modele smartwatchy dla dzieci – Linko, Linki i Jello. 

Wodoodporne smartwatche z akumulatorem 700 mAh

Wszystkie nowe modele Bemi mają wbudowany moduł 4G/LTE, co w połączeniu z wyposażeniem w mikrofon, głośnik oraz aparat sprawia, że urządzenie umożliwia nie tylko prowadzenie rozmów, lecz także połączeń wideo. Smartwatche spełniają normę wodoodporności IP67, a więc młodzi użytkownicy mogą bezpiecznie w nich spędzać czas na dworze, także w deszczowe dni, gdyż urządzenia są odporne na pył oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. 

Akumulator zegarków ma pojemność 700 mAh, a ładowanie następuje za pomocą magnetycznego złącza. Smartwatche posiadają 7 prostych gier, w tym edukacyjną grę matematyczną. Wbudowany kalkulator będzie urozmaiceniem oraz wsparciem podczas nauki. Rozdzielczość wyświetlaczy wszystkich nowych smartwatchy od Bemi to 240×240 pikseli.

Wsparcie samodzielności oraz bezpieczeństwa dziecka

Bemi Linko, Linki oraz Jello mają wbudowany krokomierz, który motywuje do regularnej aktywności fizycznej, oraz monitor snu, który ułatwia dbanie o regularne godziny snu. Funkcja budzika, w którą wyposażone są zegarki, może być wsparciem nauki samodzielności. Smartwatche posiadają funkcję nagradzania przez rodzica drobnych sukcesów dziecka za pomocą serduszek wysyłanych z aplikacji opiekuna. Dodatkowo urządzenia posiadają narzędzie GEO ogrodzenia, pozwalające na wyznaczenie terenu, po którym dziecko może swobodnie się poruszać oraz alarm SOS, dzięki któremu może ono jednym przyciskiem poinformować rodzina o niebezpiecznej sytuacji.

Bemi Linko i Linki z funkcjami kontroli zdrowia dziecka

Modele smartwatchy Bemi Linko i Linki posiadają dodatkowo funkcję pomiarów tętna, ciśnienie krwi oraz saturacji, które mogą być wykonane zarówno bezpośrednio z poziomu zegarka, jak i zdalnie, z poziomu aplikacji rodzica. Dane są zapisywane i przechowywane w aplikacji, dzięki czemu opiekun może przeglądać i porównywać wyniki z różnych okresów. Dodatkowo rodzic może ustawić na swoim telefonie powiadomienie, gdy temperatura ciała lub puls dziecka przekroczy oznaczoną wartość. W ten sposób opiekun może dowiedzieć się o złym samopoczuciu dziecka, nawet jeśli będzie ono w szkole lub na placu zabaw. Wsparciem nauki samodzielności i łączenia szkoły z innymi zajęciami będzie wbudowany kalendarz. 

Bemi Linko, Linki i Jello współpracują ze smartfonami z systemami operacyjnymi Android (4.4 lub nowszy) oraz iOS (8.0 lub nowszy). Obsługa możliwa jest przez darmową aplikację SeTracker2, dostępną w Google Play Store oraz App Store. 

Smartwatch Bemi Linko o okrągłej kopercie o wymiarach 55,2×18,4 mm i wadze 55 g w kolorze różowym, fioletowym, granatowym oraz szarym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert w cenie 399 zł.

Bemi Linki o kwadratowej kopercie o wymiarach 49,6×18,4 mm i wadze 55 g w kolorze różowym, fioletowym, granatowym oraz szarym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert w cenie 379 zł.

Bemi Jello o prostokątnej kopercie o wymiarach 44,8×16 mm i wadze 50 g w kolorze różowym, błękitnym, granatowym oraz zielonym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert w cenie 349 zł.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz