Zamiast tradycyjnych świąt przy stole, Polacy wolą wyjechać na urlop

Zamiast tradycyjnych świąt przy stole, Polacy wolą wyjechać na urlop

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas rodzinnych spotkań i tradycyjnych obrzędów. Jednakże w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tym okresie, zamiast spędzać go przy stole z rodziną. Dlaczego? Ponieważ dla wielu z nas tradycyjne święta stają się nudne i męczące, a wyjazd pozwala na odprężenie i odpoczynek od przygotowań.

Wielkanoc to czas tradycyjnie kojarzony z rodziną, przygotowaniem świątecznych potraw i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Jednak, wraz z upływem lat, coraz więcej osób decyduje się na zmianę sposobu spędzania tych wyjątkowych dni. Są zmęczeni pracą i codziennymi obowiązkami. Choć święta wielkanocne to tylko dwa dni, to zanim się rozpoczną, trwają wielkie porządki i gotowanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy zamiast spędzać Wielkanoc przy stole z rodziną, wolą wyjechać na święta. Dlaczego tak się dzieje? Czy tradycyjne święta naprawdę są nudne i męczące?

Zdaniem dyrektora hotelu sieci NAT, odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny od przygotowań jest dla wielu ludzi kluczowy. – Wielkanoc to czas, w którym bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcamy na przygotowania – gotujemy, sprzątamy, dekorujemy domy. To piękne tradycje, ale jednocześnie bardzo wymagające. Dlatego nie dziwi mnie, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w inny sposób, np. w hotelu z kompleksową obsługą. W tym całym pędzie, w którym żyjemy warto zrobić coś dla siebie  – mówi Aleksander Wierzba, wiceprezes sieci hoteli NAT.

Według statystyk, liczba osób decydujących się na wyjazd na Wielkanoc wciąż rośnie. Nie tylko młode osoby postanawiają w tym czasie wyjechać, ale już całe rodziny. Zamiast zajmować się zakupami spożywczymi, gotowaniem i sprzątaniem warto zmienić otoczenie, a przygotowania do świąt zostawić obsłudze hotelowej bądź skorzystać z lokalnej pysznej gastronomii.

Nasze hotele w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Ustroniu to idealne miejsca, aby wypocząć i cieszyć się wiosenną aurą. Nasze udogodnienia, takie jak spa, baseny czy różnorodność atrakcji turystycznych, na pewno dostarczą gościom wielu atrakcji. W obu hotelach można skorzystać z urozmaiconej oferty świątecznej, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości. W ramach pobytu można skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowywanych przez doświadczonych szefów kuchni, wziąć udział w warsztatach z malowania pisanek, czy skorzystać z bogatej oferty wellness. Poza tym, hotel NAT w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje wyjątkową lokalizację – z okien pokojów rozciąga się malowniczy widok na Tatry, co pozwala na prawdziwy relaks i oderwanie się od codzienności. Z kolei hotel w Ustroniu zachwyca swoimi krajobrazami oraz dostępem do wspaniałych terenów zielonych i szlaków turystycznych – dodaje Wiceprezes NAT.

Warto zwrócić uwagę, że krótki urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych to nie tylko sposobność na odpoczynek, ale także na poznanie nowych miejsc i ludzi. Zamiast siedzieć cały dzień przy stole warto zapoznać się z różnymi atrakcjami turystycznymi, czy z dodatkowymi wydarzeniami organizowanymi z okazji Świąt.

Nadwiślańska Agencja Turystyczna (NAT) – sieć polskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych, www.nat.pl

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz