Agata Kulesza: wiek, wzrost, waga, biografia

Agata Kulesza-Figurska urodziła się 27 września 1971 w Szczecinie to znana i lubiana polska aktorka. Agata Kulesza ukończyła liceum w Szczecinie i zdała za pierwszym razem egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Studia ukończyła z wyróżnieniem w 1994 roku. Następnie grała mniejsze role w polskich i niemieckich serialach telewizyjnych. W 1994 zadebiutowała w filmie fabularnym Człowiek z… . W kolejnych latach grała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Przełomem w jej karierze była rola w filmie Moje pieczone kurczaki. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu telewizyjnym Pensjonat pod Różą, w którym występowała w latach 2004-2006. W 2011 roku zagrała główną rolę w filmie Róża, za którą otrzymała Polską Nagrodę Filmową w 2012 roku. Międzynarodową sławę zdobyła dzięki roli w nagrodzonym Oscarem w 2013 roku filmie Ida, co zaowocowało zaangażowaniem w zagranicznych produkcjach.

Agata Kulesza: wiek

Ile lat ma Agata Kulesza? W 2022 roku skończyła 51 lat.

Agata Kulesza: wzrost

Ile ma wzrostu Agata Kulesza? 164cm

Agata Kulesza: waga

Ile waży Agata Kulesza? brak informacji

Agata Kulesza: media społecznościowe

Agata Kulesza: instagram.com/agatakulesza_aktorka/

Agata Kulesza: biografia, kariera

W 2008 roku wzięła udział w ósmej edycji programu Taniec z gwiazdami, emitowanego na antenie TVN, odpowiednika brytyjskiego programu Strictly Come Dancing ze swoim partnerem Stefano Terrazzino. Decyduje się przekazać główną nagrodę – samochód, którą właśnie wygrała, na cele charytatywne.

W 2012 roku otrzymała Nagrodę Polskiego Kina (Orły) dla najlepszej aktorki za rolę u Wojciecha Róży Smarzowskiego. Za rolę u Pawła Pawlikowskiego w filmie Ida w 2013 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 38 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, oraz Nagrodę Kina Polskiego 2014 (Orły). Również w 2012 roku otrzymała doroczną nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku otrzymała nagrodę Los Angeles Film Critics Association za rolę w Idzie.

Kulesza urodziła się w Szczecinie. Ma starszą siostrę. Jej przyjaciółką z dzieciństwa jest piosenkarka rockowa Katarzyna Nosowska, z którą Kulesza do dziś utrzymuje dobre stosunki. Jako dziecko uczęszczała na lekcje baletu i śpiewu. Postanowiła zostać aktorką, gdy była w liceum. W 1990 roku rozpoczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1994 roku.

Agata Kulesza mieszka w Warszawie z mężem Marcinem Figurskim, operatorem kamery. Para poznała się w 1996 roku na planie filmowym i pobrała się po dziesięciu latach bycia razem. Mają córkę Mariannę (ur. 1997).

Dodaj komentarz