Analiza kolorystyczna – typ Pani Zima

Analiza kolorystyczna – typ Pani Zima

Czym jest analiza kolorystyczna? W prostych słowach to paleta barw odpowiednio dobrana do każdej osoby. Według najprostszego schematu, urodę dzieli się na 4 typy: wiosna, lato, jesień i zima. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej analizie kolorystycznej można łatwo i bez problemów poruszać się w świecie barw, dopasowywać do siebie właściwe odcienie kolorów i łączyć je w ciekawe zestawienia. Zaczynamy od chłodnego typu – Pani Zimy, zgodnego z założeniami wegańskiej marki IUNO Cosmetics.


Pani Zima 

To typ urody podkreślany przez chłodne, nasycone barwy garderoby i makijażu.

Zima może mieć oblicze Królewny Śnieżki, a więc jasną, porcelanową karnację i ciemne włosy, albo być typem urody południowej o śniadej karnacji, ciemnych włosach i najczęściej ciemnych oczach. Pani Zima będzie dobrze wyglądać w stylizacji w odcieniach szarości, granatu w śnieżno-białym, czarnym oraz we wszystkich żywych i chłodnych barwach jak fuksja, czerwień, fiolet, zieleń szmaragdowa i intensywny błękit. Są to kolory, które podkreślą urodę Pani Zimy i  ożywią jej karnację.

Makijaż w intensywnych odcieniach

Aby dopełnić całości należy w tych tonacjach kolorystycznych wybrać także zestawy do makijażu. Usta Pani Zimy pięknie podkreśli pomadka w odcieniach czerwieni, fuksji lub bordowym, a powieki będą prezentować się najlepiej w kolorach z palety cieni IUNO Cosmetics numer 303.

Jasny kolor w tym zestawie aplikujemy od wewnętrznego kącika oka, środkowy cień o pięknie opalizujących drobinkach może być nałożony na środek powieki lub przy makijażu smokey eyes na całość. Czarny cień może służyć do podkreślenia konturu oka na górnej i dolnej powiece lub do łączenia z innymi cieniami i tworzenia wyrazistych i wieczorowych makijaży,  pasujących do tego typu urody. Na kości policzkowe aplikujemy niezawodny bronzer IUNO Cosmetics a powyżej rozświetlacz IUNO Cosmetics nr 1 o chłodnym odcieniu. Co ciekawe rozświetlacz możemy także użyć na powiece do podkreślenia wewnętrznego kącika oka lub pod łukiem brwiowym.

Typ urody Zima charakteryzuje się mocną, wyraźną urodą, więc tak dobrane kosmetyki do makijażu pozwolą naturalną urodę podkreślić i intrygująco wyeksponować.

IUNO Cosmetics to marka rodzinna, założona i prowadzona przez mamę i córkę. Twórczynie swoje doświadczenie w świecie makijażu zdobyły prowadząc (od prawie 30 lat) szkołę makijażu „Beauty-Art”. Będąc tak mocno zaangażowanymi w środowisku wizażystów stwierdziły, że to, co aktualnie oferuje rynek, nie spełnia ich oczekiwań. Poszukiwały połączenia naturalnych składników w produktach do makijażu, ale jednocześnie kosmetyki te miały cechować się dużą trwałością, mocną pigmentacją i wydajnością.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz