Anita Lipnicka: wiek, wzrost, waga, biografia

Anita Lipnicka urodziła się 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim, to polska piosenkarka i autorka tekstów. W wieku 15 lat Anita została modelką, co skłoniło ją do odwiedzenia m.in. Japonii i Syberii. Debiutowała jako wokalistka w krakowskim kabarecie grupy Rafał Kmity i tam rozpoznała swój talent wokalny. Niedługo później założyła swój pierwszy zespół Certificado i razem zagrali pierwsze koncerty. Zaczęła też pisać własne piosenki.

Anita Lipnicka: wiek

Ile lat ma Anita Lipnicka? W 2022 roku skończyła 47 lat.

Anita Lipnicka: wzrost

Ile ma wzrostu Anita Lipnicka? 180cm

Anita Lipnicka: waga

Ile waży Anita Lipnicka? brak informacji

Anita Lipnicka: media społecznościowe

Anita Lipnicka: instagram.com/anita.lipnicka/

Anita Lipnicka: facebook.com/AnitaLipnicka/

Anita Lipnicka: biografia, kariera

Anita Lipnicka podczas jednego z występów swojego zespołu w Łodzi poznała lokalny zespół Varius Manx, grający wówczas wyłącznie utwory instrumentalne. Obie grupy szybko się do siebie przywiązały, tak że ostatecznie Anita została w 1993 roku wokalistką grupy, co zaowocowało pierwszym wspólnym albumem Emu i poprowadziło zespół i Anitę do ogólnopolskich sukcesów. Album osiągnął status platynowej płyty wiosną 1994 roku. W tym samym roku grupa wygrała Festiwal Muzyczny, a w Sopocie Emu została przez polskie wydania młodzieżowych magazynów Bravo i Popcorn wybrana Albumem Roku. Również w 1994 roku Lipnicka wzięła udział w realizacji albumu Abrasax odnoszącego sukcesy polskiej grupy De Mono, na którym wykonała piosenkę „Zaklęci w tańcu do końca świata”.

W kwietniu 1995 ukazał się kolejny album Elf, który w dniu premiery osiągnął status złotej płyty. Varius Manx i Anita Lipnicka w końcu zdobyli popularność, gdy piosenki grupy znalazły się również w odnoszącym sukcesy polskim filmie fabularnym „Młode Wilki” na ścieżce dźwiękowej. Natomiast pod koniec roku zespół otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, mimo to Anita zdecydowała się opuścić zespół na początku 1996 roku i rozpocząć karierę solową.

W 1996 roku przeniosła się na dziesięć miesięcy do Londynu, gdzie nauczyła się języka angielskiego, a także wzięła lekcje tańca. W londyńskim Livingstone Studio nagrała swój pierwszy solowy album „Wszystko się może zdarzyć”, który sprzedał się w prawie 400 000 egzemplarzy.

W marcu 1997 Anita była pięciokrotnie nominowana do polskiej nagrody muzycznej Fryderyk ’96. Wkrótce potem wróciła do Londynu, gdzie nagrała swój drugi album „To co naprawdę”, który ukazał się w czerwcu 1998 i zawierał single Historia jednej miłości, O niczym i Gin z tonikiem. W tym samym roku zadebiutowała także w polskim filmie „Pułapka”, jednak bez większych sukcesów.

W październiku 2000 roku Anita wydała swój trzeci solowy album „Moje oczy są zielone”, który ponownie powstał w Polsce i został skomponowany między innymi przez Edytę Bartosiewicz, Stefana Hellstranda, Marka Waterfielda i Roberta Amiriana, a teksty w większości napisała sama Lipnicka.

Wraz z Johnem Porterem ze Staffordshire w Anglii, od wielu lat mieszkającym w Polsce muzykiem, z którym Anita nawiązała ostatecznie trwający do dziś związek, wspólnie pracowali w Londynie nad akompaniamentem z instrumentami smyczkowymi, przy stworzeniu nowego wydania płyty „Nieprzyzwoite piosenki”, która ukazała się w listopadzie 2003 roku.

We wrześniu 2005 ukazał się drugi wspólny album Lipnickiej i Portera, „Inside Story”, który po raz pierwszy zawierał piosenki w języku angielskim i inaczej niż zwykle, powstał w studiu Metro w Słowenii, kiedy Anita była już w ciąży z Johnem Porterem.

Córka Anity Lipnickiej i Johna Portera, Pola, urodziła się 23 lutego 2006 roku.

W lutym 2008 roku ukazała się trzecia i obecnie ostatnia wspólna płyta „Goodbye”, która została ponownie nagrana w polskich studiach, zawierała single Old Time Radio i Lonesome Traveler i osiągnęła status złotej płyty.

W listopadzie 2008 roku Anita Lipnicka pojawiła się na solowym albumie producenta Eckmana Chrisa Last Side of the Mountain z piosenką „Who Will Light Your Path?”.

1 listopada 2009 roku Lipnicka ponownie wydała w Londynie swój solowy album Hard Land of Wonder, który podobnie jak jej poprzednie utwory od 2005 roku zawiera wyłącznie utwory anglojęzyczne. Od tego czasu Anita Lipnicka coraz bardziej próbuje jako producent muzyczny: zaprasza artystów i zespoły z Anglii do studia, aby wypracowywać wspólne projekty i zdobywać doświadczenie.

Dodaj komentarz