Artur Andrus: wiek, wzrost, waga, biografia

Artur Józef Andrus urodził się 27 grudnia 1971 roku, to polski dziennikarz, poeta, piosenkarz i artysta kabaretowy. Najbardziej znany jest z audycji radiowych w Programie III Polskiego Radia oraz jako konferansjer podczas różnych audycji telewizyjnych.

Artur Andrus : wiek

Ile lat ma Artur Andrus ? W 2023 roku skończył 51 lat

Artur Andrus : wzrost

Ile wzrostu ma Artur Andrus ? 190 cm wzrostu

Artur Andrus : waga

Ile waży Artur Andrus ? brak informacji

Artur Andrus : media społecznościowe

Artur Andrus : instagram.com/artur_andrus/

Artur Andrus : facebook.com/AndrusArtur/

Artur Andrus : biografia, kariera

Artur Andrus opublikował trzy książki i wydał trzy albumy. Jego album Myśliwiecka z 2012 roku zadebiutował na pierwszym miejscu polskiej listy albumów i uzyskał w Polsce status podwójnej Platyny. Andrus jest odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Artur Andrus studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w Rozgłośni Harcerskiej i Radiu Rzeszów. Przełomem w jego karierze był wywiad z poetą i piosenkarzem Wojciechem Młynarskim, podczas którego Andrus zadając pytania rymował, a Młynarski odpowiadał improwizowanymi rymami. Po tym Andrus otrzymał propozycję prowadzenia audycji w Polskim Radiu Program IV. Od 1994 roku pracował w Polskim Radiu Program III w audycjach „Powtórka z rozrywki” i „Akademia rozrywki”.

W grudniu 2004 Andrus wydał zbiór piosenek i wierszy zatytułowany Popisuchy. Od 2005 roku jest komentatorem satyrycznego programu 24 TVN Szkło kontaktowe. 2 grudnia 2005 wydał swój pierwszy album Łódzka.

W 2008 roku tygodnik „Polityka” wydał zestaw 15 płyt DVD zatytułowany Kolekcja polskich kabaretów, na którym znalazły się różne wybrane przez Andrusa przedstawienia kabaretowe. W tym samym roku Andrus wystąpił także w serialu Rodzina Trendych w TVP 2 oraz w improwizowanej telenoweli Spadkobiercy, emitowanej w Polsacie w latach 2008-2009 i w TV4 w latach 2009-2012.

W 2011 roku ukazała się jego druga książka „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”, inspirowaną wywiadem z polską satyryczką Marią Czubaszek.

W 2012 roku Andrus opublikował zbiór swoich wpisów na blogu „Blog osławiony między niewiastami”, oraz wydał swój drugi studyjny album Myśliwiecka, który odniósł komercyjny sukces. Album zadebiutował jako numer 1 na Polskiej Liscie Przebojów, utrzymywał tę pozycję łącznie przez dwanaście tygodni i uzyskał certyfikat dwukrotnej Platyny.

Dodaj komentarz