Artur Barciś: wiek, waga, wzrost, biografia

Artur Barciś urodził się 12 sierpnia 1956 roku to popularny polski aktor. Jego występy telewizyjne to Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, telenowela Aby do świtu… i Kurierzy. W latach 2006-2016 grał sympatycznego neurotyka Arkadiusza Czerepacha w serialu komediowym Ranczo.

Artur Barciś: wiek

Ile lat ma Artur Barciś? W 2022 roku skończył 66 lat

Artur Barciś: wzrost

Ile wzrostu ma Artur Barciś? 169 cm wzrostu

Artur Barciś: waga

Ile waży Artur Barciś? brak informacji

Artur Barciś: media społecznościowe

Artur Barciś : instagram.com/explore/tags/barciś/

Artur Barciś : facebook.com/barcislandia/

Artur Barciś: biografia, kariera

Artur Barciś jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Był aktorem Teatru Targówek (1979-1981) i Teatru Narodowego (1982-1984). Od 1984 roku jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Popularność przyniosły mu występy w spektaklu Okno Pankracego, przeznaczonym dla młodych widzów. Pod koniec lat 90-tych popularność telewidzów zdobył dzięki jednej z głównych ról w serialu Miodowe lata, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka. Uznanie widzów zdobył grając zarówno role komediowe, jak i dramatyczne.

W 2010 roku był uczestnikiem jedenastej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. W siódmym odcinku wycofał się z rywalizacji z powodu kontuzji nogi.

Jego żoną jest Beata Dorota Barciś, montażystka filmowa. Mają syna Franciszka, który wcielił się w rolę młodego Adasia Miauczyńskiego w filmie Marka Koterskiego Nic śmiesznego oraz znamienną rolę w serialu Miodowe lata. We wrześniu 2021 roku ogłosił, że dokonał apostazji.

Był członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi w 2010 roku i przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.

Dodaj komentarz