Cyberbezpieczeństwo Twojej Firmy z ASCO Cyber Security

Cyberbezpieczeństwo Twojej Firmy z ASCO Cyber Security

Współczesna firma jest narażona na niezliczone zagrożenia cyfrowe. Zapewnienie bezpieczeństwa na tym polu to jednak zagadnienie niezwykle złożone. Z tego powodu zdecydowanie warto zdać się na specjalistów z firmy ASCO Cyber Security, którzy śledzą zmieniające się dynamicznie zagrożenia cyfrowe i potrafią sprawnie przed nimi chronić. Oto co warto wiedzieć o tego rodzaju usługach.

Cyfrowe bezpieczeństwo firmy z ASCO Cyber Security

Niezależnie od reprezentowanego sektora, niemal wszystkie współczesne firmy w mniejszym lub większym stopniu opierają swoje działania o systemy informatyczne. Niestety w związku z tym są one stale narażone na wiele niebezpieczeństw, których pula i zróżnicowanie rośnie z roku na rok. Eksperci zajmujący się cyberbezpieczeństwem prowadzą stały wyścig zbrojeń ze złodziejami, hakerami i oszustami, stawką są zaś często kluczowe dane, a nawet środki finansowe należące do przedsiębiorstw. Między innymi dlatego nie można oszczędzać na bezpieczeństwie firmy w sieci.

ASCO Cyber Security priorytetem jest pozostawanie zawsze o krok przed przestępcami, dlatego firma stawia na współpracę z partnerami uznanymi na świecie: Malwarebytes, Barracuda i Sophos. Rozwiązania są dopasowywane do wielkości przedsiębiorstwa, branży, a także stopnia rozbudowy zaplecza informatycznego. Możliwe jest także wykupienie gotowych pakietów ochrony, a każdy z nich poza najważniejszymi funkcjami praktycznymi udostępnia całodobowe wsparcie specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Co ważne, ASCO Cyber Security skłania się ku zrozumiałej dla przeciętnego użytkownika komunikacji – bez nadmiaru pojęć specjalistycznych, dzięki czemu każdy jest w stanie świadomie wybrać potrzebne usługi.

ASCO Cyber Security – usługi bezpieczeństwa sieciowego dla każdego przedsiębiorstwa

Usługi ASCO Cyber Security odpowiadają na najczęstsze współczesne zagrożenia sieciowe i stanowią uniwersalny zestaw ochrony, który sprawdzi się w każdej firmie. Oto najważniejsze dziedziny tychże usług:

  • Ochrona sieci wewnętrznej – to szerokie pojęcie, pod którym zawiera się kompleksowa ochrona przed wniknięciem złośliwego oprogramowania i włamaniami do sieci firmowej. Ten rodzaj zabezpieczeń opiera się na tzw. firewall’ach sprzętowych nowej generacji, tzw. urządzeniach UTM – Unified Threat Management. 
  • Ochrona urządzeń – zaawansowane rozwiązania zabezpieczające i skanujące urządzenia końcowe (w tym również urządzenia mobilne, takie jak tablety czy smartfony). Tego typu ochrona oparta jest o oprogramowanie EDR – Endpoint Detection and Response, które pozwala na monitoring urządzeń i reagowanie na wszelkie napotkane zagrożenia.
  • Wsparcie użytkowników – pod tym pojęciem kryje się telefoniczne i mailowe wsparcie w kryzysowych sytuacjach, audyty IT oraz  szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla pracowników.
  • Ochrona stron internetowych – prawie każda firma ma stronę internetową, która jest jej wizytówką, a coraz więcej firm dysponuje rozbudowanymi serwisami i sklepami internetowymi. W wielu przypadkach są one pozbawione jakichkolwiek zabezpieczeń, co sprawia, że dla hakerów są to atrakcyjne cele. Ataki na stronę firmową psują reputację i zaufanie do przedsiębiorstwa. W przypadku sklepów i dużych portali narażone na kradzież i wycieki są również wrażliwe dane użytkowników.
  • Ochrona poczty e-mail – nadal najpopularniejszy środek komunikacji w firmie jest niezwykle wrażliwy na błędy popełniane przez użytkowników, prowadząc potencjalnie do wyłudzeń i utraty danych. Skuteczne zabezpieczenia skrzynek pocztowych są odpowiedzią na to zagrożenie.

Zadbaj o cyberbezpieczeństwo swojej firmy wraz z ASCO Cyber Security

Wybór odpowiedniego pakietu ochrony może sprawiać problem, gdyż zagadnienia cyberbezpieczeństwa są techniczne i wieloaspektowe. Mimo to niemal każda firma potrzebuje mniej lub bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Właśnie dlatego by dowiedzieć się, jakie rozwiązania będą odpowiednie w danej sytuacji, najlepiej skontaktować się z przedstawicielem ASCO Cyber Security. Więcej na stronie www firmy: https://www.ascocyber.pl/

Dodaj komentarz