Dane Salesforce od teraz zlokalizowane w UE – pełna zgodność z wymogami prawnymi

Dane Salesforce od teraz zlokalizowane w UE – pełna zgodność z wymogami prawnymi

Salesforce, światowy lider w dziedzinie CRM, uruchomił Hyperforce EU Operating Zone – umożliwiając tym samym globalnym klientom przechowywanie i przetwarzanie danych w Unii Europejskiej. Dzięki temu, przechowując dane w Hyperforce, spełnione zostają wszystkie wymagania narzucone regulacjami UE.

Bazując na Hyperforce, zaufanej platformie chmurowej Salesforce, Hyperforce EU Operating Zone łączy wiodące w branży produkty Salesforce z całodobową obsługą klienta i wsparciem technicznym świadczonym przez personel pracujący na terenie UE.

Hyperforce EU oferuje usługi w zakresie bezpieczeństwa i przechowywania danych, w tym zasadę „zero zaufania” oraz klucze szyfrujące, a także daje klientom większą kontrolę nad ich danymi – dostęp do nich w wybranym przez nich czasie, miejscu i w wybrany sposób.

„Nasza strategia skupia się na pomaganiu klientom w realizacji ich celów biznesowych przy jednoczesnym uwzględnieniu ryzyka związanego z regulacjami prawnymi” – powiedział Ed Britan, Head of Global Privacy, Salesforce. „Strefa operacyjna Hyperforce EU zapewnia zwiększony poziom rezydencji danych, co oznacza, że nasi klienci mają pełną kontrolę nad nimi. Wysoki poziom cyberzabezpieczeń jest wymagany, aby przechowywać swoje dane na terenie UE”.

Salesforce nieustannie rozszerza usługę Hyperforce, która umożliwia klientom Salesforce bezpieczne wdrażanie aplikacji i usług Salesforce z dowolnego miejsca przy jednoczesnym wykorzystaniu skali i zwinności chmury publicznej. Hyperforce działa obecnie w 12 krajach, a do końca 2023 roku zostanie uruchomiony w czterech kolejnych lokalizacjach.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz