Danuta Rinn: wiek, wzrost, waga, życiorys

Danuta Rinn (17 lipca 1936 – 19 grudnia 2006) była polską piosenkarką i aktorką.
Ukończyła szkołę muzyczną i studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat brała udział w nagraniach dla Krakowskiej Rozgłośni. Debiutowała na scenie w Krakowie. W 1963 roku przeprowadziła się do Warszawy, rok później wyszła za mąż za piosenkarza Bogdana Czyżewskiego. Występowali w duecie z popularnymi polskimi big bandami. Małżeństwo rozpadło się w 1974 roku.

Danuta Rinn: wiek

Ile lat ma Danuta Rinn? Zmarła w wieku 70 lat

Danuta Rinn: wzrost

Ile ma wzrostu Danuta Rinn? brak informacji

Danuta Rinn: waga

Ile waży Danuta Rinn? brak informacji

Danuta Rinn: media społecznościowe

Danuta Rinn: instagram.com/

Danuta Rinn: facebook.com/profile.php?id=100063890613277

Danuta Rinn: biografia, kariera

Karierę rozpoczęła w Krakowie, a w 1963 roku przeniosła się do Warszawy, gdzie stała się jedną z najpopularniejszych piosenkarek swojego czasu. W latach 70. zdobyła nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Opola na 12. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za interpretację piosenki „Gdzie ci mężczyźni?”.

Piosenkarka wydała wiele znanych przebojów, takich jak „Polskie skrzydła”, „Na deptaku w Ciechocinku”, „Gdyby choć raz”, „Tyle wdzięku”, „Gdzie ci mężczyźni?”. Śpiewała w duecie z Bogdanem Czyżewskim i polskimi big bandami.

Danuta Rinn zagrała również w wielu filmach, m.in. Nagrody i odznaczenia, Zazdrość i medycyna, Bilans kwartalny, Doktor Murek, Kariera Nikosia Dyzmy. W ostatnich latach życia często występowała w serialach, m.in.: Niania, Graczykowie, czyli Buła i spóła, Samo życie, Adam i Ewa.

Piosenkarka zawsze była zaangażowana w życie społeczne i polityczne kraju. W czasie działania „Solidarności” i w stanie wojennym stanęła po stronie prześladowanych oraz śpiewała m.in. w kościołach. W 1979 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi.

Od 2002 roku, z powodu złego stanu zdrowia mieszkała w Domu Aktora w Skolimowie, gdzie zmarła 19 grudnia 2006 roku w szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie w wyniku powikłań cukrzycowych. Danuta Rinn była dwukrotnie rozwiedziona. Pierwszym mężem artystki był lekarz Andrzej Rynduch, od którego nazwiska utworzyła swój pseudonim artystyczny Rinn.

Danuta Rinn była również aktywna jako aktorka, grając w wielu filmach i serialach, takich jak „Nagrody i odznaczenia”, „Zazdrość i medycyna” czy „Kariera Nikosia Dyzmy”. W czasie swojej kariery artystycznej otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Srebrny Krzyż Zasługi w 1979 roku. Poza karierą muzyczną i aktorską angażowała się także w działalność społeczną, szczególnie w czasie „Solidarności” i stanu wojennego, kiedy to stanęła po stronie prześladowanych i śpiewała m.in. w kościołach. Mimo ciężkiej choroby, która przyczyniła się do jej śmierci w 2006 roku, wciąż myślała o organizowaniu koncertów, a nawet pojawiła się w teledysku zespołu Big Cyc. Jej twórczość i zaangażowanie w sztukę i społeczność pozostają niezapomniane dla fanów i miłośników kultury polskiej.

Dodaj komentarz