Dawid Kwiatkowski: wiek, wzrost, waga, instagram

Dawid Kwiatkowski urodził się 1 stycznia 1996 roku, to polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Karierę muzyczną rozpoczął w zespole Two of Us. Wydał siedem solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016), 13 grzechów niczyich (2019) i Dawid Kwiatkowski (2021). Dwa wydane przez niego albumy trafiły na szczyty list najlepiej sprzedających się albumów w Polsce, ponadto za sprzedaż płyt otrzymał jedną platynową i dwie złote.

Dawid Kwiatkowski : wiek

Ile lat ma Dawid Kwiatkowski ? W 2023 roku skończył 27 lat

Dawid Kwiatkowski : wzrost

Ile wzrostu ma Dawid Kwiatkowski ? 174 cm wzrostu

Dawid Kwiatkowski : waga

Ile waży Dawid Kwiatkowski ? brak informacji

Dawid Kwiatkowski : media społecznościowe

Dawid Kwiatkowski : instagram.com/kwiatkowsky/

Dawid Kwiatkowski : facebook.com/dawidkwiatkowskioff/

Dawid Kwiatkowski : biografia, kariera

Dawid Kwiatkowski zdobył Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, a także cztery nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Awards, nagrodę Bursztynowego Słowika i nagrodę Telekamery. Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu postaciom drugoplanowym w filmach animowanych The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water i Sing

Urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Ma dwóch braci, Mateusza i Michała , który również są solistami. Jego rodzice zmagali się z problemem alkoholowym. Wychowywał się jako katolik, ale przeszedł na protestantyzm w wieku 15 lat.

Uczył się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim, które przerwał w drugiej klasie. Podjął drugą próbę zdobycia wykształcenia średniego przez Internet, ale nie przystąpił do egzaminów z powodu trwającej trasy koncertowej.

Jego debiutancki singiel zatytułowany „Biegnijmy”  ukazał się 19 lipca 2013 roku nakładem wytwórni HQT Music Group i został wyprodukowany przez Adi Owsianik Group. 29 października 2013 otrzymał dwie nagrody w kategoriach Modowy Debiut na eska.pl oraz Odkrycie Roku na gali Glam Awards 2013, która odbyła się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Jego debiutancki album zatytułowany 9893 ukazał się 19 listopada 2013 r., wyprodukowany przez Pawła Gawlika. Album został wydany przez My Music i zadebiutował na pierwszym miejscu polskiej listy sprzedaży albumów (OLiS). 28 maja 2014 Kwiatkowski wydał swój akustyczny album zatytułowany 9893 Akustycznie , zawierający utwory z 9893 w nowych aranżacjach akustycznych.

Jego drugi album studyjny, zatytułowany Pop & Roll  ukazał się 19 listopada 2014 roku. Wiosną 2014 roku Kwiatkowski wziął udział w serialu telewizyjnym Dancing with the Stars emitowanym na antenie Polsatu. Jego partnerką do tańca była Janja Lesar. Zajęli trzecie miejsce, odpadając w półfinale.

W listopadzie 2015 roku wydał „Drogę” jako główny singiel ze swojego trzeciego albumu studyjnego. Element trzeci ukazał się 2 grudnia 2015 roku. Album zajął czwarte miejsce na polskiej liście albumów. „Say Yes” został wydany jako główny singiel z jego czwartego albumu studyjnego w listopadzie 2016 r. Countdown ukazał się 16 grudnia 2016 r. Album zajął czwarte miejsce na polskiej liście albumów.

29 października 2021 r. ukazał się nowy samodzielny album zatytułowany „Dawid Kwiatkowski”.

Dodaj komentarz