Fotele na balkon: trendy w 2023 roku

Fotele na balkon: trendy w 2023 roku

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wykorzystać swój balkon w najlepszy możliwy sposób? Często jest to niedoceniane miejsce, które można zamienić w przytulny i stylowy kącik do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jeśli więc planujesz balkonową aranżację i jesteś na etapie szukania mebli, chętnie ci pomożemy!

W roku 2023 trendy w zakresie mebli balkonowych skupiają się na komforcie, funkcjonalności i ponadczasowej estetyce, pełnej naturalności. W tym artykule przedstawiamy najnowsze trendy dotyczące foteli na balkon, które pozwolą ci stworzyć wyjątkowe i przyjemne miejsce relaksu! Sprawdź, które fotele na balkon są teraz na topie.

Rattanowe fotele wyplatane w stylu boho

Jeden z najgorętszych trendów w meblach balkonowych na rok 2023 to rattanowe fotele wyplatane w stylu boho. Ten wyjątkowy styl charakteryzuje się połączeniem naturalnych materiałów, bogatych tekstur i plecionych akcentów. Fotele wykonane z rattanu mają lekkość i delikatność, a jednocześnie są wyjątkowo trwałe. Ich wyplatane wzory dodają uroku i przytulności naszemu balkonowi. Rattanowe fotele w stylu boho to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących oryginalności i przyjaznej atmosfery na swoim balkonie.

Fotele balkonowe o ażurowej konstrukcji

Kolejnym trendem są fotele balkonowe o ażurowej konstrukcji. Zwłaszcza te wykonane z metalu to minimalistyczne i nowoczesne rozwiązanie, które dodaje lekkości i elegancji naszemu balkonowi. Fotele o ażurowej konstrukcji mogą być wykonane z różnych materiałów, nie tylko z metalu – może to być np. technorattan czy drewno. Charakteryzują się ciekawymi wzorami i otwartą strukturą, która nadaje im lekkości wizualnej. Te fotele są również praktyczne, ponieważ umożliwiają swobodny przepływ powietrza, co jest istotne szczególnie w ciepłe, letnie dni.

Przytulność i prywatność, czyli tzw. fotel kokon

Jeśli szukasz maksymalnej prywatności i przytulności na swoim balkonie i chcesz schronić się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, warto zainteresować się tzw. fotelami kokon. To wyjątkowe fotele, które kształtem przypominają wyplatany kokon, zapewniając poczucie intymności i ochrony przed otoczeniem. Fotele kokon są zazwyczaj wykonane z trwałych materiałów i wyposażone w miękkie poduszki. Zwykle są zamontowane na stojącym stelażu, lub mają specjalny hak do podwieszenia. Jednak na balkonach w bloku bezpieczniejszym rozwiązaniem jest fotel kokon stojący. To idealne rozwiązanie, jeśli marzysz o chwili relaksu z książką na twoim balkonie!

Bujane fotele dla twojej wygody

Bujane fotele to niezwykle popularne meble balkonowe, które zapewniają wyjątkową wygodę i relaks. W roku 2023 fotele bujane wchodzą na scenę jako jeden z głównych trendów! Dostępne są w różnych stylach i wykonane z różnych materiałów, takich jak rattan, technorattan, drewno czy metal. Fotele bujane mają delikatne ruchy, które koją i relaksują, tworząc idealne miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu. Bujane fotele doskonale sprawdzają się na balkonach o każdym rozmiarze i są chętnie wybierane zarówno przez miłośników nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.

Fotele o metalowej konstrukcji

Czas na coś dla miłośników surowych mebli o industrialnym charakterze. Mowa tutaj o metalowych fotelach na balkon, w różnych wydaniach! Metalowe fotele są znane ze swojej wytrzymałości i stabilności. Wyróżniają się prostym, minimalistycznym wzornictwem, które nadaje im nowoczesnego charakteru. Metalowe fotele są również praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Mogą być wyposażone w miękkie poduszki, które dodają im komfortu. Dzięki różnorodności kształtów i kolorów, fotele o metalowej konstrukcji mogą być doskonale dopasowane do indywidualnych preferencji i stylu aranżacji balkonu.

Dodaj komentarz