Hej dziewczyno! Z pustym kontem można mieć wielkie serce – Szymon Pejski

Hej dziewczyno! Z pustym kontem można mieć wielkie serce – Szymon Pejski

Szymon Pejski nie zwalnia tempa i tuż po świetnie przyjętym singlu „Koniec” prezentuje kolejną muzyczną nowość. „Hej dziewczyno” to utwór mówiący o tym, że gdzieś się w tym świecie pogubiliśmy. Zupełnie jakby ktoś wgrał nam do systemu niewłaściwe współrzędne dotyczące celu – szczęścia.
 
Słuchaj w streamie: https://e-muzyka.ffm.to/szymonpejskihejdziewczyno
 
Według filozofów Immanuela Kanta oraz Władysława Tatarkiewicza szczęście to pełne i trwałe zadowolenie z całości życia danego człowieka. Obecnie dla większości szczęście kojarzy się z rzeczami, które można kupić. Wszystko sprowadza się więc do pieniędzy.
 
Pieniądze. Nie da się bez nich żyć, ale czy powinno się żyć wyłącznie dla nich?
Czy chęć posiadania wszystkiego ponad miarę na dobre przesłoniła nam prawdziwe wartości? Czy naprawdę musimy mieć to nic nie znaczące „wszystko”, kosztem czasu z bliskimi, zdrowia, relacji, rodziny, dzieci?
Czy w tej pogoni za „mieć” zamiast „żyć” będziemy jeszcze w stanie zatrzymać się i zobaczyć co w życiu naprawdę się liczy? Czy może przebiegniemy obok naszego życia, ślepi na piękno tego świata i ludzi, czekających na nas w nieskończoność? (Albo padniemy na zawał 😉 – mówi o singlu Szymon.
 
Koniec końców najważniejsze rzeczy w życiu są zupełnie za darmo. Za żadne pieniądze świata nie odkupimy straconego czasu i zdrowia – dodaje.
 
W teledysku do piosenki wystąpiła Karina Wiaderek, aktorka Teatru w Elblągu oraz Mirosław Siedler – dyrektor teatru w Elblągu. Mirosław Siedler znany był między innymi jako prowadzący teleturnieju Duety do Mety oraz Chciwość, czyli żądza pieniądza.
 
Zobacz teledysk: 
https://youtu.be/Mz7IwPALmc8
 
Szymon Pejski to pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów (również do filmów), który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent, gdzie występował jako członek zespołu SteamLove. Po debiucie na KFPP w Opolu przez kilka lat koncertował wspólnie z Jackiem Moore’m w projekcie Gary Moore Tribute Band a od stycznia tego roku jest wokalistą zespołu Chłopcy z Placu Broni. W 2020 r. Ukazała się debiutancka płyta Szymona pt. „Piosenki o miłości” a w chwili obecnej artysta pracuje nad drugim solowym krążkiem, którego zwiastunem jest utwór zatytułowany „Koniec”. Singiel jeszcze przed premierą zyskał uznanie takich stacji radiowych, jak między innymi: PR Jedynka, RDC, Radio Rzeszów, Radio Kielce, Radio Opole, Radio Łódź czy Radio Gniezno.

SZYMON PEJSKI W SOCIAL MEDIACH:
Facebook: https://www.facebook.com/pejskiszymon
Instagram: https://www.instagram.com/szymon_pejski/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCCTq4J-qqGZY6OolZS-_phg

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz